Lídři Milána ztrácí body po remíze 2:2 se Salernitanou

Milán, lídr italské ligy, ztratil rozhodující body v boji o titul poté, co remizoval 2:2 se Salernitanou, která skončila poslední. Milán má náskok dvou bodů na obhájce titulu Inter Milán, který má odehráno o dva zápasy méně, a tři body před třetí Neapolí, která má jeden zápas odložený.

Pro stranu trenéra Milána Stefana Pioliho to mohlo být horší, když chorvatský útočník Ante Rebic zachránil bod razantním kopem zvenčí v 77. minutě poté, co jej v sobotu poslal útočník Olivier Giroud. Před pěti minutami vedl Salrentanu dopředu útočník Milan Djuric.

Zápas začal pro Miláno dobře. Brazilský záložník Junior Messias dostal Milán do vedení už v páté minutě, ale útočník Federico Bonazoli vyrovnal domácí ve 29. minutě dobrou nůžkou poté, co brankář Mike Minnian nedokázal uklidit centr. Inter v neděli hostí Sassuolo ve středu tabulky a Neapol se v pondělí střetne s Cagliari. Veterán Franck Ribery byl kapitánem Salernitany a bývalý křídelník Francie promarnil dobrou šanci už ve druhé minutě.

Milán domácí potrestal o chvíli později, když obránce Theo Hernandez vyrazil prudkou střelu z blízkosti středové čáry a zahrál chytrou přihrávku do dráhy Messiasovi, který sebevědomě nastřelil míč doleva.

Sedmý Roma v čele s Josem Mourinhem porazil Veronu 2:2 poté, co v prvních 20 minutách prohrával 2:0. Český záložník Antonín Barak dostal Veronu do vedení v páté minutě, Francouz Adrien Tamizh zvýšil na 2:0.

Ale Mourinho těžil ze svých zkušeností s výraznými změnami, když po odchodu z lavičky skórovali útočník Christian Fulpato a záložník Eduardo Bove. 18letý Fulpato vsítil v 65. minutě, tři minuty po svém vstupu, a 19letý Bove tak učinil šest minut po vstupu a v 84. minutě zvýšil na 2:2. Byl to Boveův první gól za klub. .

READ  Blue Jackets mohou potřebovat Danfortha ve středu během vypuknutí COVID-19

Ostřílený útočník Fabio Quagliarella vstřelil oba góly a dovedl Sampdorii k domácímu vítězství 2:0 nad Empoli a posunul se dále od sestupové zóny. Quagliarella, kterému bylo minulý měsíc 39 let a poprvé se v lize objevil po 22 letech v Turíně, skóroval dvakrát během prvních 30 minut a dosáhl v kariéře za Sampdorii 90 gólů.

Do klubu se sídlem v Janově se vrátil v roce 2015 po kouzlech s Udinese, Neapolí, Juventusem a Turínem. Výhra odsunula Sampdorii na 15. místo.