Kuomintang požaduje škrty v rozpočtu amerických a českých misí

  • Napsali Chung Lihua, Peng Wan-Hsien a Lin Chia Nan / zaměstnanci reportéři

Kongres strany Čínské nacionalistické strany navrhl ve čtvrtek a včera zmrazit část výdajů na zábavu tchajwanských vyslanců ve Spojených státech a v České republice, což vyvolalo kritiku.

Legislativní jüan reviduje rozpočtové účty výkonných jüanů, přičemž 3 662 návrhů – včetně 2 855 předložených sborem KMT – čeká na jednání mezi stranami před tím, než příští týden skončí prozatímní zasedání.

Shromáždění strany Kuomintang navrhlo zmrazit Hsiao Bi-Kim ve výši 30 procent amerického rozpočtu na zábavu s tím, že návrh přišel v reakci na jeho údajné tvrzení, že USA odmítly prodat inteligentní doly Tchaj-wanu.

Foto: Tu Chien-jung, Taipei Times

Hsiao v loňském roce popřel, že by to řekl, s tím, že pouze diskutovalo s USA o tom, jak mohou miny odradit útoky, zatímco KMT uvedla, že narušily důvěru Tchaj-wanu a USA.

Xin Xin Yi (沈 建 億), ředitelka odboru pro koordinaci politiky skupiny, uvedla, že její celkový rozpočet na zábavu zůstává důvěrný, ale návrh KMT vyžaduje, aby své výdaje vykazovala zákonodárnému sboru.

Četné komentáře online kritizovaly stranu za návrh poté, co byl Hsiao formálně pozván na inauguraci amerického prezidenta Joe Bidena, první takové pozvání od doby, kdy Washington přerušil vztahy s Tchaj-pej v roce 1979.

Jerry Liu (), ředitel odboru mezinárodních vztahů Strany nové moci a bývalý úředník ministerstva zahraničí, na Facebooku napsal, že tah shromáždění strany je zmatený a rozzuřený.

Napsal, že výdaje na zábavu jsou „vodítkem“ zahraničních diplomatů a nejsou utráceny pouze za víno a steaky.

Senátorský výbor rovněž navrhl snížit rozpočet pražského herce Ki Liang-roye (柯良叡) na zábavu o jednu až dvanáct, s odvoláním na údajné odmítnutí předsedy českého Senátu Miloše Westersella podpořit suverenitu Tchaj-wanu a kontroverze kolem místní společnosti, která věnovala pět masek výrobní linky.

READ  Film Netflix „Tichý na západní frontě“: Co zatím víme

Vztahy mezi Tchaj-pej a Prahou se v loňském roce dramaticky zlepšily, zejména poté, co Westersell vedl 89člennou delegaci na Tchaj-wan a vystoupil v zákonodárném sboru.

Předseda KMT Johnny Chiang (江啟臣) uvedl, že není neobvyklé, že zákonodárci zmrazují rozpočtové účty, dokud úředníci nevyjasní jejich použití.

Prezidentka Tsai Ing-wen (蔡英文) naléhala na podporu diplomatů, ačkoli se přímo nezabývala otázkou zmrazení rozpočtu.

Tsai na Facebooku uvedla úspěchy Hsiaa a ministra zahraničí Josepha Wu (吳 釗 燮), který se ve čtvrtek zúčastnil inaugurace Palau Surangel Wipes.

Dodala, že Evropský parlament přijal tři rezoluce podporující zlepšení vztahů s Tchaj-wanem.

„Když diplomaté využijí každou příležitost hovořit jménem Tchaj-wanu, lidé doma by měli zůstat jednotní a navzájem si pomáhat,“ řekla.

Tímto způsobem řekla, že Tchaj-wan může určitě překonat mnoho výzev a nadále přispívat do světa.

Další zprávy Kyperské zpravodajské agentury

Komentáře budou moderovány. Uchovávejte komentáře týkající se článku. Poznámky obsahující urážlivé a obscénní výrazy, osobní útoky jakéhokoli druhu nebo propagující a zakazující uživatele budou odstraněny. Konečné rozhodnutí bude na uvážení Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *