Kristina Pešková z České republiky je korunována Miss World 2024

Kristina Pešková z České republiky je korunována Miss World 2024

Češka Kristina Peškova zde v sobotu vyhrála titul Miss World 2024 na velké akci, kde se indická soutěžící Sini Shetty probojovala pouze mezi nejlepších osm.

Slečna Libanon Yasmina Zaytoun byla jmenována první vicemistryní.

Miss World Karolina Bilawska z Polska zde na hvězdném závěrečném ceremoniálu korunovala svou nástupkyni.

Peškova je po vítězce soutěže krásy z roku 2006 Taťáně Kučarové druhou Miss World z České republiky. Podle oficiálního webu Miss World je Peshková českou modelkou, která studuje odděleně práva a obchodní administrativu.

Peshková, které je 20 let, je také zakladatelkou nadace Kristiny Pescu Foundation. Model hovoří plynně anglicky, polsky, slovensky a německy a je zastáncem udržitelného rozvoje prostřednictvím vzdělávání.

„Její nejpyšnější moment bylo otevření anglické jazykové školy pro znevýhodněné děti v Tanzanii, kde také dobrovolně pracovala. Ráda hraje na příčnou flétnu a housle a má vášeň pro hudbu a umění, protože strávila devět let na Akademii umění,“ píše se v profilu Pyszkové. Indie, která událost po 28 letech hostila, 22letá Shetty Shetty narozená v Bombaji, která byla korunována na Miss Indie World 2022, předběhla Zeitoun, který skončil poslední v první čtyřce soutěže.

Indie získala prestižní titul šestkrát – Rita Faria Powell (1966), Aishwarya Rai Bachchan (1994), Diana Hayden (1997), Yukta Mukhi (1999), Priyanka Chopra Jonas (2000) a Manushi Chhillar (2017).

71. ročník soutěže Miss World, které se zúčastnily soutěžící ze 112 zemí, se konal v GEO World Convention Center v BKC zde.

Součástí poroty složené z 12 porotců byl filmový producent Sajid Nadiadwala; Herci Kriti Sanon, Pooja Hegde; hráč kriketu Harbhajan Singh; Osobnost zpravodajství Rajat Sharma, sociální pracovník Amruta Fadnavis; a Vineet Jain, výkonný ředitel, Bennett, Coleman & Co. Omezený; Julia Morley, prezidentka a generální ředitelka Miss World Organization; Jamil Al Saidi, strategický partner a hostitel – Miss World India a tři bývalé Miss Worlds, včetně Chhillar.

READ  UTEP ženský basketbal přitahuje českou hvězdu mezinárodní Luisu Fedrovou

Filmař Karan Johar a bývalá Miss World Megan Young hostili akci, která začala vzletnými vystoupeními zpěváků Shaan, Neha Kakkar a Tony Kakkar.

Na akci také zaznělo video poselství od Chopra Jonas zdůrazňující význam „Krása s účelem“, slogan spojený se soutěží Miss World.

Dříve obsazení debutového webového seriálu Sanjay Leela Bhansali „Heeramandi: The Diamond Bazaar“ – Manisha Koirala, Sonakshi Sinha, Aditi Rao Hydari, Richa Chadha, Sharmeen Sehgal a Sanjeeda Sheikh – prošli po pódiu s 13 rychlostními tratěmi. Soutěžící Miss World v nově vydané písni show „Skull Pan.“

Měsíc trvající soutěž Miss World odstartovala zahajovacím ceremoniálem a galavečerem Indie vítá svět, který 20. února pořádá Indian Tourism Development Corporation (ITDC) v New Delhi.

Představil řadu přísných soutěží, včetně talentových show, sportovních výzev a charitativních iniciativ – všechny zaměřené na zdůraznění kvalit, které z těchto soutěžících dělají vyslance změn.

Finále bylo vysíláno živě v Indii výhradně na Sony LIV.

(Tento příběh nebyl upraven pracovníky Devdiscourse a je automaticky generován ze syndikovaného zdroje.)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *