Kosmická loď NASA připomíná devět let na Marsu s úžasným 360 stupňovým panoramatem

Rover NASA Curiosity zachytil tento panoramatický snímek z kráteru Gale na Marsu 3. července 2021.

NASA / JPL-Caltech / MSSS

Tento příběh je součástí Vítejte na Marsu, naše série zkoumající rudou planetu.

Gratuluji, zvědavosti, přežil jsi a prospíval více než devět let na jiné planetě. Nejstarší rover NASA zachytil počátkem července ohromující 360stupňovou panoramatickou fotografii V úterý ji vypustila vesmírná agentura Na oslavu výročí auta v srpnu.

Kuriozita dorazila do kráteru Gale počátkem srpna 2012 a putovala podél 5 mil (8 km) Mount Sharp. Pohledy na „skákání skal a zvlněné kopce potěší vědce“, uvedla NASA.

velmi podrobné Panorama v celé své kráse je možné stáhnout z NASA. Skládá se ze 129 jednotlivých obrázků spojených dohromady. Rozsáhlý výhled je nádherně jasný díky zimě v kráteru Gale, v době, kdy obloha nebyla zanesena prachem.

NASA se také podělila o komentovanou prohlídku panoramatu, která zaznamenává nejdůležitější body krajiny, včetně tmavých marťanských písků a vzdáleného okraje kráteru.

Obrázek ukazuje přechodovou zónu mezi zónou bohatou na jíl a zónou nesoucí sírany, oblastí se slanými minerály. „Horské vrstvy v této oblasti mohou odhalit, jak starověké prostředí v kráteru Gale postupem času vyschlo,“ uvedla NASA. Curiosity zkoumá, jak byl Mars v minulosti obyvatelný.

Curiosity procestovala 16 kilometrů (26 kilometrů) a na povrchu Marsu vyvrtala ve své době 32 děr. „Den přistání zůstává jedním z nejšťastnějších dnů mé kariéry,“ Vedoucí projektu Curiosity Megan Richardson řekla: Laboratoř Jet Propulsion NASA.

Jako vozítko bratří Curiosity Vytrvalost utíká V jiném kráteru pokračuje větší rover ve své průzkumné misi. Věda pokročila a názory jsou úžasné.

Pokračování CNET. Vesmírný kalendář 2021 Držet krok s nejnovějšími vesmírnými novinkami v tomto roce. Můžete si jej dokonce přidat do svého Kalendáře Google.

READ  Strawberry Moon: Jak a kdy se na to dívat

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.