Česká republika přijímá více než 100 000 ukrajinských uprchlíků – Světová mírová organizace

Česká republika přijala 7. března více než 100 000 ukrajinských uprchlíků. Organizace spojených národů uvádí, že od ruské invaze ze 14. února uprchlo z Ukrajiny více než 2,6 milionu lidí. S tím, jak se středoevropské země připravují na příchod uprchlíků, je Česká republika již nyní domovem velké populace Ukrajinců. Ve skutečnosti bude podle ministerstva vnitra do konce roku 2022 v zahraniční komunitě České republiky pobývat přibližně 197 000 ukrajinských rezidentů. Vzhledem k tomu, že se počet za poslední týden téměř zdvojnásobil, čeští představitelé očekávají, že bude potřeba více, aby mohli vyhovět další generaci. Vlna uprchlíků.

Zemské centrum pomoci pro uprchlíky v Praze muselo kvůli zátěži ukrajinských uprchlíků dočasně uzavřít své centrum. Přes tato kvalifikační omezení české ministerstvo úspěšně zvládlo speciální dlouhodobá víza pro zhruba 57 000 ukrajinských uprchlíků, z nichž více než polovinu tvoří děti. Ministerstvo vnitra ČR udělovalo tato dlouhodobá víza speciálně pro ukrajinské občany. Uprchlíci mají povolen vstup do České republiky bez víza, protože je jim vystaven platný biometrický pas.

Ubytování pro uprchlíky v České republice je chvályhodné pro svou něžnost a efektivitu. Ministerstvo vnitra v reakci na příliv uprchlíků a první vlnu ukrajinských migrantů vyhlásilo v pátek 4. března okamžitě výjimečný stav. V té době našlo útočiště pouze 30 000 Ukrajinců a hrozilo vyhlášení výjimečného stavu, který by zmírnil příliv migrantů.

Od té doby počet ukrajinských uprchlíků stoupá a reakce České republiky je efektivní a vstřícná. Evropská komise (EK) vyhlásila 90denní bezvízové ​​období pro uprchlíky s vazbou na Českou republiku. Když ukrajinští uprchlíci dorazí do země bez jakéhokoli kontaktu nebo zázemí, obdrží okamžitě zvláštní dlouhodobé vízum, pokud podají žádost v regionálním asistenčním centru.

READ  Čeští europoslanci varují před konfliktem se strategickými kompasovými pravomocemi EU - EURACTIV.com

Reakce Česka na přicházející ukrajinské uprchlíky je sice chvályhodná, ale ukrajinská migrační krize je ještě hodně daleko. Představitelé OSN odhadují, že v případě zhoršení situace by Ukrajinu mohly opustit téměř 4 miliony lidí. V takovém masovém hnutí by mohla nastat evropská humanitární a politická krize. Neustálý nárůst imigrace výrazně sníží vzdělání, bezpečnost, bydlení, zdraví a bezpečnost na úroveň, kterou Evropa po druhé světové válce nezaznamenala. Bez ohledu na dopad migrace na globální politiku se země musí zaměřit na ochranu milionů vysídlených Ukrajinců.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.