Finále Billie Jean King Cup 2023: Švýcarsko prohrálo s Českem, Slovinsko porazilo Austrálii

Finále Billie Jean King Cup 2023: Švýcarsko prohrálo s Českem, Slovinsko porazilo Austrálii

zdroj obrázku, Getty Images

Komentář k fotce,

Světová jednička Storm Hunter (vpravo) hraje v neděli semifinále turnaje WTA v Mexiku

Australanka Storm Hunter vyhrála svůj čtyřhru ve finále Billie Jean King Cupu – přestože přistála v Seville jen několik hodin před zápasem a ztratila zavazadla.

Její vítězství po boku Kimberly Birrell však nemohlo zastavit prohru vicemistryně z roku 2022 se Slovinskem.

„Je to samozřejmě rychlý obrat, ale pro mě je reprezentovat svou zemi tou největší ctí,“ řekl Hunter.

Později v úvodní den prohrál obhájce titulu Švýcarsko s Českou republikou.

Hunterová, nejvýše nasazená deblistka světa, byla mezi hvězdami, které musely cestovat z finále WTA v Mexiku na finále Poháru PGK, které začalo v úterý ve španělské Seville.

Hunter hrál po boku Belgičanky Elise Mertensové v Cancúnu v neděli, kdy duo prohrálo v semifinále.

„Bylo to rušných 24 hodin. Jakmile jsem dokončil let do Cancúnu, snažil jsem se sem dostat co nejrychleji. Nakonec jsme přistáli dnes ráno v 8-8:30,“ řekl Hunter.

„Tašky nedorazily, což trochu zkomplikovalo, ale měl jsem nějaké rakety a byl jsem připravený hrát. Měl jsem na sobě oblečení a boty a byl jsem psychicky připraven jít, kdyby to náš tým potřeboval.“

V soutěži 12 ženských týmů, dříve známé jako Fed Cup, si Slovinsko připsalo vítězství hned ve svém prvním finále poté, co Kaja Jovan a Tamara Zidancic vyhrály své dvouhry.

Jovan vyhrál 6-4, 6-1 nad Ajlou Tomljanovic, která strávila většinu sezony po operaci kolene, než Zidanešek porazil Dariu Saville 6-1, 6-4.

Hunter a Birrell vyhráli 7-5, 6-7 (2-7), 10-5 nad Veronikou Erjavec a Ellou Milic, což by mohlo být důležité vítězství ve čtvrtfinálové fázi.

Později v úterý české debutantky Marie Bouzková a Linda Nosková, obě debutující, vyhrály své dvouhry a zajistily si vítězství nad Švýcarskem.

V nejlepších třech zápasech zajistila Češkám nedostižný náskok, protože čtyřhra Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková dosáhla čistého tempa.

Švýcarsku chyběla olympijská vítězka Belinda Bencicová, která minulý týden oznámila své těhotenství, protože Selin Naif prohrála 7-6 (7-2), 4-6, 6-4 se svou 18letou krajankou Noskovou a Viktoria Golubic prohrála 6. -4 6. -4 Na Bouzkovou.

Češka, která v roce 2018 vyhrála nejnovější ze svých 11 titulů, si minulý týden oddechla wimbledonskou šampionku Marketu Vondroušovou poté, co hrála ve finále WTA.

Krejčíková a Siniaková, které se také zúčastnily závěrečné akce sezóny, ale nevykázaly žádné špatné následky dlouhé cesty a krátkého obratu, když vyhrály 7-6 (7-3), 6-2 nad Golubicovou a Jill Teichmannovou.

READ  Alexander Björk, Nicolai Hougaard a Ludwig Aberg zlepšili své výkony v Ryder Cupu na Checkmasters

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *