Dokovací stanice Thunderbolt 4 napájená GaN se chce zbavit nastavení náročných na data ze svých napájecích kostek

Pro náročné uživatele, kteří se zabývají jedním nebo dvěma displeji s vysokým rozlišením, velkými datovými přenosy a více periferiemi PC, které potřebují napájení, například 10gigabitový Ethernet, může základna Thunderbolt přidat užitečné vysokorychlostní porty při provozu podpůrného počítače, jako je např. MacBook. To pomáhá zjednodušit nastavení kanceláře, ale také se obvykle dodává s vysoce účinným napájecím blokem, který lze přidat do mixu. Gallium nitrid (GaN) od Hyper HyperDrive Thunderbolt 4 Hubkterá v pondělí spustila crowdfunding, doufá, že to změní.

Hyper, výrobce PC rozbočovačů, dokovacích jednotek, přenosných nabíječek a podobně, hledá crowdfunding pro rozbočovač Thunderbolt 4, o kterém tvrdí, že je prvním „rozbočovačem Thunderbolt 4 s integrovaným zdrojem napájení GaN“. Dokovací stanice je malý box s kulatým okrajem, který poskytuje jeden port Thunderbolt 4 a tři downstream porty Thunderbolt4 s rychlostí až 40 Gb/s a s tím spojené nestabilní napájecí bloky.

Hyper však ještě není připraven spustit svůj vlastní dok; V současné době podstupuje Kickstarter Kampaň.

Obavy z Kickstarteru

Crowdfundingové projekty jsou riskantní, přiznává Hyper na stránce crowdfundingu doku Thunderbolt 4. Nutno ale podotknout, že Hyper úspěšně financoval podobné projekty, jako je kupř HyperDrive Duo USB-C Hub pro MacBooky, které tvrdí, že jsou „nejvíce financovaným MacBookem a příslušenstvím USB-C“ a HyperJuice 100W GaN Nabíječka, o které prodejce říká, že je „nejvíce financovaná USB-C nabíječka“. Thunderbolt 4 Power Hub je 28. crowdfundingový projekt společnosti Hyper.

Na stránce Kickstarter Thunderbolt 4 Hub se uvádí, že vývoj začal v únoru 2021. Zařízení má být certifikováno společností Intel a má být odesláno prvním podporovatelům v listopadu.

Vývoj je alespoň dostatečně daleko, že mu Hyper mohla dát vzorky Mac kult(která vykazovala rychlosti v souladu s konkurenčními produkty Thunderbolt).

Pro ty, kteří dávají přednost formálnímu zabezpečení produktu před vložením peněz, Hyper očekává, že se Thunderbolt 4 Power Hub bude prodávat za pořádnou cenu, dokonce i za standardy Thunderbolt 4:300 za 300 USD.

Zisk Zisk

Tajemství přenosnosti Thunderbolt 4 Power Hub spočívá v použití polovodičů GaN, spíše než křemíku, pro menší design. Další Thunderbolt 4 doky, jako např Zásuvný rozbočovač Thunderbolt 4může mít malý centrální dok, ale je také připojen k napájecí kostce odpovídající velikosti před připevněním ke zdi.

Vstup střídavého proudu je 100~240V, 50/60Hz.

Vstup střídavého proudu je 100~240V, 50/60Hz.

Mezitím Hyper hub bez cihel měří 4,9 x 4,9 x 1,25 palce a 1,4 libry, podle Cult of Mac (ačkoli konečné specifikace se mohou lišit, protože hub je stále financovaný crowdfundingem).

Jeden upstream port podporuje 96W napájení, což je dostatečné pro podporu mnoha malých notebooků, jako je např MacBook Pro, ale nestačí pro zařízení, která spotřebovávají hodně energie, jako jsou herní notebooky. Je pozoruhodné, že přiložený kabel Thunderbolt 4 je dlouhý 2,6 stop, zatímco napájecí kabel je dlouhý 6 stop.

Mezitím tři downstream porty Thunderbolt 4 mohou poskytnout výkon 15 W, což je dost pro menší zařízení, jako je smartphone.

Thunderbolt 4 zvyšuje rychlost 16 Gb/s PCIe Thunderboltu 3 na 32 Gb/s a Hyper Center tvrdí, že z toho dokáže vytěžit maximum, takže je vhodný pro externí úložná zařízení a eGPU.

Hyper poznamenává, že Thunderbolt 4 Hub nedokáže vyřešit problémy Apple M1 a M2 Omezení více obrazovek. Zatímco Hub tvrdí, že podporuje až 8K monitor při 60 Hz (nebo 4K při 144 Hz), nebo dva 6K displeje při 60 Hz, nebude to fungovat s Macem s M1 nebo M2.

Provoz dvou monitorů při rychlostech přes 4K a 60Hz vyžaduje, aby monitory a GPU podporovaly Display Stream Compression 1.2 a DisplayPort 1.4 HBR3. To znamená, že nemůžete použít soubor LG UltraFine 5K V nastavení se dvěma obrazovkami také s rozbočovačem.

Je také třeba zdůraznit, že se jedná výhradně o rozbočovač Thunderbolt 4, což znamená, že není k dispozici žádné jiné připojení. Pro srovnání, rozbočovač Thunderbolt zmíněný na Plugable má port USB-A pro lepší všestrannost.

Ars Technica může obdržet kompenzaci za prodej z odkazů v tomto příspěvku prostřednictvím Přidružené programy.

READ  Nejnovější funkce Redditu mění předpovědi na mistrovství

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.