Když Chicago přechází do zvýšeného rizika COVID, kdy by se mohl vrátit mandát masky? – NBC Chicago

Když Chicago přechází do zvýšeného rizika COVID, kdy by se mohl vrátit mandát masky?  – NBC Chicago

Chicago se v pátek přesunulo z „nízkého“ na „střední“ riziko přenosu COVID-19, takže kdy mohou zdravotničtí úředníci vrátit omezení, jako je mandát pro masky?

Chicagské ministerstvo veřejného zdraví nyní „důrazně“ doporučuje, aby lidé nosili masku na veřejnosti i uvnitř kvůli nárůstu případů, ale to neznamená, že existují požadavky na zakrytí obličeje.

V pátek komisařka CDPH Dr. Allison Arwadyová uvedla, že celoměstský mandát není na místě a nebude obnoven, pokud Chicago nepřejde ze střední na vysokou úroveň rizika. Připomněla však, že lidé mohou šířit COVID dva dny předtím, než se objeví příznaky, takže maskování je v tuto chvíli silnou formou ochrany.

„Způsob, jakým se chovají současné proměnné COVID, to jsou opatření, která bychom vzali v úvahu, kdybychom se dostali na tak vysokou úroveň komunity COVID-19 – které jsme v Chicagu v tuto chvíli ani zdaleka nedosáhli. Ale evidentně to neděláme.“ Nechci se tam dostat a buďte opatrní Větší opatrnost nám nyní pomůže udržet Covid pod kontrolou v Chicagu.“

Chicago je nově na úrovni středního rizika, ačkoli Arwady řekl, že zdravotníci očekávají, že město dosáhne tohoto bodu „už nějakou dobu“.

Arwady řekl: „Toto není důvod k obavám, protože v současné době je většina případů mírná a díky bohu jsou hospitalizace a úmrtí na COVID-19 stále na nízké úrovni epidemie v Chicagu nebo blízko něj. Ale to je důvod.“ pro zvýšenou opatrnost a dbejte zvýšené opatrnosti při používání roušek, protože v Chicagu právě teď má COVID více lidí.“

Obyvatelé Chicaga se také vyzývají, aby měli aktuální informace o očkování a přeočkování a také se nechali otestovat na virus, pokud se u nich objeví nějaké příznaky.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí definují komunitní úrovně COVID jako nízké, střední a vysoké na základě případů, hospitalizací a kapacity nemocnic za poslední týden.

READ  Ve věku 93 let zemřel astronaut James McDevitt, který vedl mise Gemini a Apollo.

Za posledních sedm dní Cook County a Chicago spojily 259 případů koronaviru na 100 000 obyvatel, což způsobilo, že se oblast posunula nad hranici 200 případů průměrné úrovně rizika.

K dosažení vysoké úrovně přenosu je však třeba zvýšit počet hospitalizací v oblasti Chicaga, poznamenal CDPH. Zdravotníci uvedli, že existuje „malé krátkodobé riziko“, že dosáhne vysoké úrovně, a že nové mandáty nehrozí.

Od pátku měla téměř celá oblast Chicaga mírné riziko výskytu viru Centrum pro kontrolu nemocí.

Od pátku jsou okresy Cook, Kane, McHenry, Lake, DuPage, DeKalb, Kendall a Will uvedeny na úrovni výstrahy CDC pro „střední komunitu“, což je druhá nejvyšší na stupnici CDC. Nejméně šest dalších okresů ve státě – včetně okresů McLean, Logan, Sangamon, Douglas, Champaign a Winnebago – je také na této úrovni.

Minulý týden bylo na úrovni střední komunity pouze pět okresů.

Zde je to, co CDC doporučuje pro okresy pod průměrnou úrovní výstrahy:

Od pátku se v Illinois neuvádělo, že by žádná komunita měla vysokou míru přenosu, ačkoli několik okresů na severovýchodě tohoto hodnocení dosáhlo.

Kraje, které dosahují vysoké úrovně komunity, se vyzývají, aby znovu nosily roušky pro všechny jednotlivce v uzavřených prostorách bez ohledu na stav očkování a aby zvážily vyhýbání se nepodstatným vnitřním aktivitám.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *