Německo a Nizozemsko se blíží do finále mistrovství světa

Čtyřnásobní mistři světa Německo mají nyní ve skupině J po vítězství v Hamburku šestibodový náskok.

Pro evropské obry to však byl další večer na horské dráze.

Rumunsko využilo překvapivou výhodu v deváté minutě, když křídlo Rangers Iannis Hagi zasáhlo obranu a zasáhlo německého brankáře Marca-Andre ter Stegena, pozdního náhradníka zraněného Manuela Neuera.

Serge Gnabry vyrovnal svým 20. gólem ve 30 mezinárodních zápasech po 52 minutách.

Muller poté sestoupil z lavičky ve svém 107. vystoupení v Německu, aby vstřelil svůj 40. mezinárodní gól a zbývalo devět minut.

Výsledek upevňuje vedení Německa v čele skupiny J před pondělním kvalifikačním zápasem venku se Severní Makedonií.

Výhra ve Skopje by Němce dostala na pokraj výhry na lístek na mistrovství světa.

Devi Klassen skóroval skvělou ranou po 19 minutách v Rize, aby Nizozemci získali tři body za vítězství 1: 0 nad Lotyšskem, které je dostalo do tréninku skupiny G.

Mají dvoubodovou výhodu nad Norskem, které remizovalo 1: 1 s třetím Tureckem.

Karam Akturkoglu dal Turkům, které poprvé trénoval Stefan Kontz, v Istanbulu náskok šesté minuty.

Jeho první mezinárodní gól však Christian Thorstedt neuznal čtyři minuty před koncem prvního poločasu.

Ve skupině E inspirovali Aaron Ramsey a Daniel James Wales k remíze 2: 2 s Českou republikou v Praze.

Oba týmy mají v boji o druhé místo ve skupině E osm bodů, za zběhlými lídry Belgie s 16, ale Wales má zápas v hrsti.

Ramsey, který vedl tým při absenci zraněného Garetha Balea, otevřel skóre v 36. minutě po centru Nico Williamse.

Češi srovnali o minutu později, když brankář Danny Ward udělal poloviční přihrávku od Philipa Novaka a Jakub Pesek byl připraven k odrazu.

Domácí si ve 49. minutě dali komicky vlastní gól, když Ramsey přihrával zpět, ale Ward nebyl připraven a míč se mu přetočil přes nohu a sklouzl do levé tyče.

V 69. minutě vyrovnal James Wells, když po skvělé přihrávce náhradníka Harryho Wilsona ve druhém poločase trefil míč kolem brankáře Thomase Vaclice.

Chorvatsko, druhé místo na mistrovství světa 2018 proti Francii, zůstává po vítězství 3: 0 na Kypru špičkou skupiny H.

A Ivan Perišič v první polovině přestávky vstřelil góly Joska Gvardiola a Marca Levagy za posledních deset minut, tedy tři body.

Chorvatsko má 16 bodů, stejně jako Rusko, poté, co v roce 2018 domácí porazili Slovensko 1: 0 díky vlastnímu gólu ve 24. minutě, který zaznamenal Milan Skriniar.

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."