Nová studie ukazuje, že výskyt rakoviny u mladších Američanů roste

Většina rakovin ve Spojených státech se vyskytuje u lidí Věk 65 a víceNová studie však ukazuje alarmující trend: Rakovina mezi mladými Američany, zejména ženami, je na vzestupu, přičemž rakovina trávicího traktu, žláz s vnitřní sekrecí a prsu přibývá nejrychleji.

studie zveřejněno Středeční JAMA Network Open ukázal, že zatímco rakovin u seniorů ubylo, rakovin u lidí do 50 let mírně přibylo. Obecně platí, že s největším nárůstem u lidí ve věku 30 až 39 let.

„Jedná se o populaci, která se méně zaměřuje na výzkum rakoviny a jejich počet se zvyšuje, takže je důležitý další výzkum, abychom pochopili, proč se to děje,“ řekl Paul Obersten, MD, ředitel Perlmutter Gastrointestinal Oncology Program na NYU Langone. Onkologické centrum, které nebylo zapojeno do studie.

Oberstein řekl, že pokud jsou někteří mladí lidé vystaveni zvýšenému riziku vzniku rakoviny, jak stárnou, existuje obava, že se riziko rakoviny může rozšířit. „Pokud nerozumíme příčině tohoto rizika a nemůžeme udělat nic, abychom to změnili, obáváme se, že se to časem stane větší a větší výzvou.“

Neexistuje jasné vysvětlení pro nárůst rakoviny u mladých lidí, ale odborníci tvrdí, že za tímto trendem je několik možných důvodů, včetně nárůstu obezita Sazby a faktory životního stylu jako např pít alkoholA kouřeníNedostatek spánku a nedostatek pohybu. environmentální faktorySvou roli pravděpodobně hraje i rakovina, včetně expozice znečišťujícím látkám a chemikáliím způsobujícím rakovinu.

Výzkumníci analyzovali údaje o více než 560 000 pacientech ve Spojených státech, u kterých byla v letech 2010 až 2019 diagnostikována rakovina s časným nástupem – definovaná jako rakovina, která postihla lidi mladší 50 let.

Zjistili, že časné diagnózy rakoviny obecně vzrostly během sledovaného období téměř o 1 %. na 56 468 pacientů, což je nárůst oproti 56 051 pacientům v roce 2010. Trend byl nejvýraznější ve věkové skupině 30 až 39 let s nárůstem případů asi o 19 procent.

READ  Fotografie stavby mostu Sagamore: zastavená doprava, přilby

Časná rakovina prsu a další rakoviny

Došlo k významnému nárůstu některých typů rakoviny. Například rakovina prsu představuje největší počet případů rakoviny u mladých dospělých a během desetiletého období se zvýšila asi o 8 procent, řekl Daniel Huang, odborný asistent na National University of Singapore a specialista na transplantaci jater na národní univerzitě. Hospital, který je hlavním autorem studie.

Řekl, že rakovin trávicího traktu, včetně tlustého střeva, slepého střeva a žlučovodu, byl počet nižší, ale za toto období se zvýšil asi o 15 procent – což z nich dělá nejrychleji rostoucí rakovinu mezi mladými dospělými.

Rozdíly mezi muži a ženami byly markantní. Počet časných případů rakoviny u žen se během sledovaného období zvýšil o 4,4 procenta; U mužů se počet snížil asi o 5 procent. Je pravděpodobné, že nárůst pozorovaný u mladších žen byl způsoben nárůstem rakoviny prsu a dělohy.

Přestože celkový počet byl malý, největší nárůst výskytu rakoviny mezi mladými dospělými podle rasy byl pozorován u pacientů z Asie nebo Pacifiku ostrovanů (32 procent) a hispánců (28 procent). Počet případů mezi mladšími pacienty černé pleti se mírně snížil, asi o 5 procent. Není jasné, zda je tento pokles smysluplný, nebo zda jsou případy nedostatečně diagnostikovány.

Celkově mladší lidé s diagnózou rakoviny stále představují relativně malou část všech případů rakoviny, ale nárůst je přesto znepokojující.

„Je to důležitý trend, zvláště důležitý, pokud bude pokračovat, ale je to malá část toho, co se děje v onkologii,“ Otis Brawleyonkolog v Sidney Kimmel Comprehensive Cancer Center v Johns Hopkins.

Odborníci vysvětlili, že studie nezkoumala stadia rakoviny, takže z údajů není jasné, zda se rané rakoviny vyvinuly brzy, nebo byly diagnostikovány brzy v průběhu onemocnění.

Identifikace rizikových faktorů rakoviny u mladistvých

Většina rizikových faktorů rakoviny je založena na studiích převážně starších dospělých, ale studie jsou navrženy tak, aby pomohly pochopit, jak určité expozice v raném věku ovlivňují riziko rakoviny v té době, řekl Hyuna Song, hlavní vědec a epidemiolog rakoviny v American Cancer Society. život. .

READ  NASA odhaluje tajemství ultraluminových rentgenových zdrojů

Studie, jako je ta na JAMA, řekla, „podněcují nové studie, které pomohou identifikovat rizikové faktory, které mohou být schopny vysvětlit tyto trendy.“

Jiný výzkum ukázal trend směrem k menším diagnózám kolorektálního karcinomu. Jeden z pěti nových případů rakoviny tlustého střeva a konečníku ve Spojených státech se vyskytuje u lidí mladších 55 let – podle jedné znepokojivé studie se počet za poslední tři desetiletí téměř zdvojnásobil. Moderní zpráva Od American Cancer Society.

V roce 2018 aktualizovala American Cancer Society svou dokumentaci Pokyny pro screening kolorektálního karcinomu, Snížení věku pro zahájení screeningu u osob s průměrným rizikem od 50 do 45 let.

Odborníci tvrdí, že trendy, jako je ten, který je vidět v nové studii, by měly být pečlivě sledovány, protože mohou ovlivnit další doporučení pro screening, včetně těch pro rakovinu prsu.

Řekl: „Vzhledem k tomu, že se stále zdokonalujeme v identifikaci osob s vyšším rizikem v mladším věku, skutečně musíme také upravit naše screeningové postupy.“ Jennifer Leightononkolog prsu na University of Texas MD Anderson Cancer Center.

Odhaduje se, že každý rok je ve Spojených státech diagnostikováno 1,9 milionu nových případů rakoviny. V některých případech neexistují žádné screeningové testy na určité typy rakoviny, a pokud existují, testování se často nedoporučuje u mladých lidí se středním rizikem.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které mohou lidé udělat, aby snížili své riziko, řekl Brawley, je kontrola tělesné hmotnosti, cvičení, omezení konzumace alkoholu a vyvarování se kouření.

Přihlaste se k odběru newsletteru Well + Being, který je zdrojem odborných rad a jednoduchých tipů, které vám pomohou žít každý den dobře

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *