Některé potraviny snižují váhu a návaly horka u žen po menopauze o 88 %.

Některé potraviny snižují váhu a návaly horka u žen po menopauze o 88 %.

Souhrn: Přechod na stravu s nízkým obsahem živočišných produktů a tuků a bohatou na zeleninu a přidání porce sójových bobů snížilo návaly horka a zvýšilo úbytek hmotnosti u žen po menopauze až o 88 %.

zdroj: Výbor lékařů pro odpovědnou medicínu

Nová studie publikovaná v časopise North American Menopause Society menopauzaBylo zjištěno, že dietní intervence je stejně účinná (88 %) jako hormonální substituční terapie (70 % – 90 %) pro snížení návalů horka v menopauze, bez souvisejících zdravotních rizik.

Studie WAVS – The Women’s Vasomotor Symptom Relief Study – zjistila, že rostlinná strava bohatá na sóju snížila středně těžké až těžké návaly horka o 88 % a pomohla ženám shodit v průměru osm kilo za 12 týdnů.

„Nerozumíme úplně, proč tato kombinace funguje, ale tyto tři se zdají být klíčové – vyhýbejte se živočišným produktům, snižte množství tuku a přidejte porci sóji,“ vysvětluje vedoucí výzkumu Neil Barnard, MD, předseda lékařského výboru. . Odborný asistent na lékařské fakultě Univerzity George Washingtona.

„Naše výsledky odrážejí diety na místech na světě, jako je západní Japonsko a moderní poloostrov Yucatán, kde převládá nízkotučná rostlinná strava včetně sójových bobů a kde ženy po menopauze mají méně příznaků.“

Dnes zveřejněná studie je druhou fází dvoudílného soudu, z nichž první byla také publikována v menopauza v roce 2021. Načasování prvního pokusu na podzim vyvolalo otázku, zda lze toto zlepšení symptomů připsat nižším teplotám. Ale ženy, které zahájily studii, když se počasí na jaře oteplilo, měly stejný přínos a vyloučily vliv venkovní teploty.

Byli náhodně rozděleni buď do intervenční skupiny – sestávající z nízkotučné rostlinné stravy, včetně půl šálku vařené sóji denně – nebo do kontrolní skupiny, která neprováděla žádné změny ve stravě po dobu 12 týdnů. Obrázek je ve veřejné doméně

„Tyto nové poznatky naznačují, že změna stravy by měla být považována za léčbu první linie pro obtěžující vazomotorické symptomy, včetně nočního pocení a návalů horka,“ vysvětluje Dr. Barnard.

READ  Dva způsoby, jak by se mohl život na Marsu před vědci skrývat

Studie zahrnovala 84 postmenopauzálních žen, které hlásily dva nebo více návalů horka denně. Byli náhodně rozděleni buď do intervenční skupiny – sestávající z nízkotučné rostlinné stravy, včetně půl šálku vařené sóji denně – nebo do kontrolní skupiny, která neprováděla žádné změny ve stravě po dobu 12 týdnů.

„Tato studie prokazuje účinnost dietní intervence při léčbě symptomů menopauzy,“ vysvětluje Dr. Barnard. „Kromě toho se očekává, že právě dieta sníží zdravotní problémy mnoha žen, které se dostanou do menopauzy: zvýšené riziko srdečních onemocnění, rakoviny prsu a problémů s pamětí.“

O této dietě a zprávách z výzkumu menopauzy

autor: Noah Kaufman
zdroj: Výbor lékařů pro odpovědnou medicínu
Kontakt: Noah Kaufman – lékařský výbor pro zodpovědnou medicínu
obrázek: Obrázek je ve veřejné doméně

původní hledání: otevřený přístup.
Nutriční intervence pro vazomotorické symptomy menopauzy: randomizovaná kontrolovaná studieNapsal Neil Barnard a kol. menopauza

viz také

To naznačuje obrys hlavy

souhrn

Nutriční intervence pro vazomotorické symptomy menopauzy: randomizovaná kontrolovaná studie

Fotbalová branka

Postmenopauzální vazomotorické příznaky narušují kvalitu života. Tato studie zkoumala účinky dietní intervence na vazomotorické symptomy a kvalitu života související s menopauzou.

Metody

Postmenopauzální ženy (n = 84), které hlásily alespoň dva středně těžké až těžké návaly horka denně, byly náhodně rozděleny do dvou po sobě jdoucích skupin k intervenci, která zahrnovala nízkotučnou vegetariánskou stravu a vařenou sóju (hrnek). [86 g] denně) nebo pro kontrolní skupinu, která neprovedla žádné dietní změny. Během 12týdenního období byla použita mobilní aplikace k hodnocení návalů horka (frekvence a závažnosti) a motorické, psychosomatické, somatické a sexuální symptomy byly hodnoceny pomocí dotazníku kvality života v menopauze. Rozdíly mezi skupinou byly hodnoceny z hlediska perzistence (R Testy (a binární)χ2/ McNemarovy testy) výsledky. V dílčím vzorku studie byla měřena rovnováha moči po konzumaci 1 šálku (86 g) vařených celých sójových bobů dvakrát denně po dobu 3 dnů.

READ  Od kliknutí k donucení: Odhalení návykové smyčky v sociálních médiích

následky

V intervenční skupině se střední až těžké návaly horka snížily o 88 % (s <0,001) ve srovnání s 34 % u kontrolní skupiny (s <0,001; mezi skupinou s <0,001). Po 12 týdnech 50 % těch, kteří dokončili léčbu v intervenční skupině, neuvádělo vůbec žádné středně těžké až těžké návaly horka. Mezi kontrolami nedošlo k žádné změně této proměnné od výchozí hodnoty (χ2 test, s <0,001). Sezónní produkční situace nebyla spojena s mírou zlepšení. Intervenční skupina zaznamenala větší snížení v dotazníku o kvalitě života specifického pro menopauzu (s = 0,004), fyzické (s = 0,01) a národnost (s = 0,03) domén.

Závěry

Nutriční intervence skládající se z rostlinné stravy, sníženého množství olejů a denních sójových bobů snížila frekvenci a závažnost menopauzálních návalů horka a s nimi spojených příznaků.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *