Kdo jsou rukojmí propuštění během příměří mezi Izraelem a Hamásem?

Autor: Lauren Said Morehouse, Tara John, Sophie Tanno, Jerome Taylor, Annette Choi a Gillian Roberts, CNN

Publikováno 5. prosince 2023

8letý fotbalový fanoušek, který rád hraje videohry. Mladí sourozenci tančí na pouštním hudebním festivalu. 67letá zemědělská odbornice a její příbuzní si užívají rodinné setkání.

Toto je několik ze 105 lidí, které Hamás propustil během dočasného příměří s Izraelem, které začalo 24. listopadu a skončilo začátkem 1. prosince.

Podle podmínek dohody, dosažené po týdnech napjatých jednání, Izrael propustil tři palestinské vězně za každého izraelského rukojmího, kterému bylo povoleno opustit Gazu. Rámec byl svědkem propuštění 80 Izraelců, z nichž někteří mají dvojí občanství, ze zajetí. Na konci ukončení nepřátelských akcí bylo z izraelských věznic propuštěno 240 Palestinců, většinou žen a nezletilých, z nichž mnozí byli zadrženi, ale nebyli obviněni.

Kromě toho byla v rámci samostatných jednání mimo příměří propuštěna řada cizích státních příslušníků – 23 thajských státních příslušníků, filipínského státního příslušníka a izraelsko-ruského státního příslušníka.

Prozatímní dohoda doprovázená mírným nárůstem tolik potřebné humanitární pomoci vstupující do obležené enklávy představuje první velký diplomatický průlom v konfliktu.

Kliknutím na obrázek se dozvíte více o každém dosud vráceném rukojmí z Gazy. Tato stránka bude aktualizována, jakmile budou propuštěni další rukojmí.

Poznámka redakce: několik Izraelští rukojmí, kteří byli dříve propuštěni před dočasným příměřím, nejsou v tomto příběhu zahrnuti.

Vyberte si někoho, kdo se dozví více.

READ  Australský stát Victoria říká, že následujících 24 hodin bude rozhodujících, jak populace COVID poroste

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *