Kde můžete vidět „Oppenheimer“ Christophera Nolana v 70mm IMAX

Kde můžete vidět „Oppenheimer“ Christophera Nolana v 70mm IMAX

Filmový projektor IMAX na AMC Lincoln Square 13 v New Yorku.

Nicholas Vega

Divadlo IMAX na AMC Lincoln Square 13 v newyorské Upper West Side nabízí jednu z největších obrazovek v zemi, měřící 97 stop na šířku a 76 stop na výšku.

Počínaje tímto týdnem bude jedním z pouhých 30 kin na světě, kde se bude promítat nejnovější „Oppenheimer“ Christophera Nolana v 70mm filmu IMAX.

David Keighley, výkonný viceprezident IMAX, pozval CNBC Make It do promítacího stánku, aby předvedl 600librovou a 11 mil dlouhou cívku filmu s Nolanovou tříhodinovou ságou o jaderné bombě.

Co dělá 70mm film tak výjimečným, vysvětluje Keighley, je úroveň detailů, které dokáže zachytit. Zatímco moderní digitální projekce odpovídá 4K plátnu, 70mm film je zhruba ekvivalentní 18K.

Je známý jako zlatý standard v průmyslu, ale je také vzácný. Posledním filmem, který dostal 70mm IMAX premiéru, byl Nolanův „Tenet“ v roce 2020. Kvůli pandemickým omezením jej mohlo promítat pouze 11 kin.

affiliate 30 divadel Vybaveno pro zobrazení 70mm IMAX remaku „Oppenheimera“, pouze 19 z nich je v USA. Zbytek je v Kanadě a Spojeném království, v každém je Austrálie a Česká republika.

Na Lincoln Square byl 70mm tisk filmu dodán ve třech samostatných 200librových kovových pouzdrech. Po úplném sestavení je k vyzvednutí potřeba vysokozdvižný vozík.

Ale „Oppenheimer“ téměř nemohl být zobrazen v Nolanově oblíbeném formátu. problém? Film je dlouhý tři hodiny, což má za následek, že kotouč je příliš velký na to, aby se vešel na podnos určený pro IMAX film.

Předchozím držitelem rekordu v nejdelším IMAX filmu byl další Nolanův film, „Interstellar“ z roku 2014, který dosáhl 2 hodiny a 45 minut. Když režisér řekl Keighleymu, že jeho nový film bude o 15 minut delší, IMAX musel improvizovat.

READ  Český pivovar získal Cenu Evropské unie za dědictví

„Ty přístavby jsme navrhli [to the platter]Keighley vysvětluje. Vyměnili jsme pár šroubů a pár věcí a dokázali jsme to udělat tak, aby si mohl splnit svůj sen o třech hodinách v IMAXu. „

Vypadá to, že ta námaha stála za to. Keighley hrál ve více než 500 filmech v průběhu 51 let v IMAX. „Tohle je v první pětce,“ říká.

70mm IMAX filmový kotouč „Oppenheimer“ je 11 mil dlouhý a váží 600 liber.

Nicholas Vega

A to nejen kvůli kvalitě obrazového formátu. Audiosystémy společnosti jsou také kalibrovány podle přesných Nolanových specifikací.

„Když uvidíte, jak bomba exploduje, budete mít pocit, že bomba vybuchuje nejen ve vašich uších, ale i ve vaší hrudi,“ říká Kelly.

Pokud nemůžete chytit Oppenheimera na jednom z 30 míst, nebojte se. Promítání digitálního IMAXu bude stále vynikající, potvrzuje Kelly na CNBC Make It.

„Naprostá většina projekcí po celém světě jsou digitální reprodukce vyrobené ze skenů originálního negativu IMAX,“ říká. „Bez ohledu na to, kde to v IMAXu uvidíte, uvidíte výhody Chrisovy fotografie zlatého standardu.“

Oppenheimer bude uveden v kinech 21. července.

Nepřehlédněte: Chcete být chytřejší a úspěšnější se svými penězi, svou prací a svým životem? Přihlaste se k odběru našeho nového newsletteru!

Posuňte své podnikání na další úroveň: Zaregistrujte se zdarma do CNBC Virtuální událost v Small Business Directory 2. srpna ve 13:00 ET se dozvíte od odborníků a předních podnikatelů, jak můžete porazit inflaci, najmout nejlepší talenty a získat přístup ke kapitálu.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *