Kanebe z Wimbledonu, Kontaveit hraje ve středu | Sportovní

Wimbledon estonské tenistky Kaie Kanepi byl omezen pouze na úvodní kolo a Kanepi v úterý porazila Běloruska Lyudmila Samsonová 4: 6 a 2: 6. Zápas Anetta Kontaveita byl odložen kvůli dešti a Estonce má ve středu odpoledne hrát s českou hráčkou Markétou Vondrosovou.

Porážka Samsonové v Kanibe znamenala první výhru 22letého hráče v hlavní remíze Wimbledonu a také podruhé, kdy se hráč kvalifikoval z prvního kola.

Bělorusům trvalo hodinu, než Kanepi vyskočil z turnaje. Estonka v úvodním setu zaostala 1: 3 a zatímco dokázala vyrovnat set na 3: 3, Samsonová v prvním setu zvítězila 6: 4. Bělorus běžel ve druhém setu 4: 0, nakonec skončil v setu 6: 2 a zápas vyhrál.

Estonská hráčka č. 1 Annette Kontaveitová viděla v úterý odložený úvodní zápas kvůli dešti v této oblasti a zápas se bude konat ve středu odpoledne, pokud to počasí dovolí.

Kontaveit je na 25. místě na světě a bude čelit Markétě Condrousové, která je na 42. místě na světě. Ti dva se proti sobě už jednou postavili – český reprezentant porazil Estonce na halovém turnaji v roce 2017.

Kontaveitová dosáhla třetího kola ve třech ze svých předchozích vystoupení ve Wimbledonu a Vondrosová se ve své kariéře zatím nekvalifikovala z úvodního kola.

Sledujte novinky ERR na Sociální síť na Facebooku A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!

READ  Náhled: Sheriff Tiraspol vs Viktoria Plzeň - předpověď, týmové novinky, sestavy