V Čečensku vítězí populistické síly, ale ve střední Evropě populace stále žije

Slovensko a Čečensko se mohou stát blízkými spojenci ve skupině Viceroyalty a pokusit se politizovat spolupráci s Maďarskem a Polskem.

„Maďaři budou rádi, že budou mít dobrého premiéra,“ řekl maďarský premiér Viktor Orban během kampaně na podporu svého českého premiéra Andrzeje Bobika.

Politik miliardáře slovenského původu Andrzej Babik, jehož kampaň je z velké části založena na rétorice proti imigrantům zastoupeným Orbánem, byla ve volbách poražena koalicí tří středopravých stran, které jej svrhly jako premiéra.

Přestože se pozorovatelé zdráhali v některých mezinárodních médiích ohlásit český volební manifest v prohlášení o porážce populismu ve střední Evropě, očekávají, že nová česká vláda bude mít dopad na spolupráci v rámci visegrádské skupiny. Do skupiny patří Slovensko, Čečensko, Polsko a Maďarsko.

“Možná budou česko-slovenské vztahy v rámci visegrádské skupiny silné.” [the two countries] Důraz bude kladen na politizaci V4, “řekl Tome Strai, vědecký pracovník slovenské asociace pro zahraniční politiku, think tanku nevládních organizací. Poznamenal, že Arbanův příjezd na Bobikovo volební shromáždění byla politika, kterou nyní mohou Čečensko a Slovensko společně odmítnout.

Protikorupční nálady na obou stranách

Pozorovatelé neočekávají, že nová česká vláda bude mít co do činění s protipopulistickými subjekty SPOLU a STAN Pirates, což negativně ovlivní „kvalitní“ přátelské vztahy, které má Sepia a Slovensko. Rozešli se v roce 1993, bez vlády na obou stranách hranice.

12. Říjen 2021 17:58 | Nina Hrabowski Fran ஸ் ois

READ  Čeští vědci rekonstruují tváře žen z doby bronzové z Moravského Kramlova

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *