K uctění památky roku 1968 demonstrovali čeští občané solidaritu s Ukrajinou

Spojené státy jsou nadále svědky toho, že ruské síly čelí „tvrdé opozici“ a jejich tempo zpomaluje na severu Ukrajiny, zatímco Rusové mají „malý úspěch“ na jihu, řekl v neděli novinářům vysoký představitel obrany USA. Nedostatek paliva a logistické problémy.

Oficiální představitel uvedl, že Spojené státy vidí větší opozici vůči ruskému postupu ohledně města Charkov. Rusové „čelí některým logistickým výzvám a postupují tak daleko na sever jako Kyjev,“ dodal úředník.

Úředník řekl, že se Rusové poučí ze svých logistických problémů a najdou způsoby, jak je překonat.

Úředník uvedl, že ruské síly se nacházely 30 kilometrů nebo asi 19 mil od centra města Kyjeva. Ve stejné pozici byli i před 24 hodinami, což naznačuje, že tehdy ruská armáda nedosáhla výraznějších úspěchů při obsazení Ukrajiny ze severu.

Uvnitř Kyjeva dochází k určitým bojům, o kterých se Spojené státy domnívají, že Ukrajinci ve městě bojují s ruskou rozvědkou, uvedl úředník.

Oficiální představitel řekl, že Spojené státy nemají žádné náznaky, že by ruská armáda převzala kontrolu nad ukrajinským městem, ale že se nadále zaměřuje na Rusko.

Na jihu ruské síly, které byly v pátek součástí vodopádového útoku na Azovské moře, rozmístily pěchotu námořnictva ke břehu a nyní se „pohybují směrem k“ Mariupolu,“ uvedl úředník.

Vzdušný prostor nad Ukrajinou je stále konkurenční, dodal úředník.

„To znamená, že Ukrajinci stále používají jak letadla, tak své vlastní systémy protivzdušné a protiraketové obrany. Doufáme, že jsou stále neporušené a stále životaschopné, ale jak jsem řekl včera, Rusové něco devastují,“ řekl úředník. Řekl.

Spojené státy se připravují na obléhání Černovice, asi 80 mil severovýchodně od Kyjeva na běloruské hranici.

Obavy pramení ze zvýšených raketových útoků uvnitř města a pozorování ruského pokusu obklíčit město.

READ  Velvyslanectví ČR v Káhiře ocenilo Franze Kafku výstavou ke stoletému výročí

„Musíme přesně vidět, co udělají, ale existuje dostatek indicií, jak rozmístí své síly po městě,“ řekl úředník.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *