další 2 zabiti v polském uhelném dole; Pátrání po pohřešovaných pokračuje

Varšava – Počet mrtvých při nehodách se v posledních dnech zvýšil sedmkrát poté, co byli dva horníci vytaženi na povrch a prohlášeni za mrtvé ve dvou uhelných dolech v jižním Polsku, uvedli v neděli úředníci.

Horníci jsou mezi 10 lidmi pohřešovanými po zemětřesení a úniku metanu v dole Borynia-Zofiowka v sobotu. Šest horníků se pohřešuje a záchranáři tvrdí, že našli další dva, aniž by uvedli, zda jsou mrtví nebo živí.

Jinde bylo zabito pět dělníků a nejméně sedm se pohřešovalo při středečním bombardování blízkého dolu Pniowek metanem. Pátrání po pohřešovaných bylo v pátek přerušeno poté, co bylo ve čtvrtek pozdě večer zraněno 10 záchranářů při nových explozích.

Oba doly provozuje Jastrzebska Spolka Weglowa, JSW v regionu Jastrzebie-Zdroj nedaleko českých hranic.

Velká část energie v Polsku pochází z uhlí, což vyvolalo kritiku ze strany Evropské unie a ekologických skupin zabývajících se dosažením emisí CO2 a cílů v oblasti změny klimatu. Většina polských uhelných dolů se nachází v jižním Slezsku. Pro mnohé je charakteristická přítomnost metanu v hornině.

Reklamní

Polsko omezuje spotřebu uhlí a vláda nedávno oznámila, že do května pozastaví dovoz uhlí z Ruska v reakci na ruské energetické zdroje a invazi Moskvy na Ukrajinu jako součást mnohaletého úsilí Polska.

___

Sledujte všechny zprávy AP související se změnou klimatu https://apnews.com/hub/climate

Copyright 2022 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento obsah nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Česko-islandský hudební a filmový projekt upozorňuje na změnu klimatu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *