Junior World: USA porazily Švédsko 3-2 | Zprávy, sport, práce

Junior World: USA porazily Švédsko 3-2 |  Zprávy, sport, práce

EDMONTON, Alberta (AFP) – Útočník Harvardu Matthew Coronato dvakrát skóroval, když bránící se Spojené státy v neděli večer porazily Švédsko 3:2 a skončily 4:0 v zápasech skupiny B na mistrovství světa juniorů v hokeji.

Za Američany se trefil i Brett Berrard a Kidan Mbiriko zachránil 28 míčů. Spojené státy se ve středu ve čtvrtfinále střetnou s Českem – čtvrtým ve skupině A.

„Ve třetí půli jsme lépe hýbali nohama a v té poslední třetině jsme opravdu hráli s naší identitou,“ Řekl to americký trenér Nate Lyman. „Myslel jsem si, že jsme byli na začátku zápasu trochu těsní, ale to se dalo čekat. Je lepší se toho zbavit před čtvrtfinále.“

Švédsko se odrazilo (2:1) na třetí místo, Emil Andre snížil skóre na 3:1 s 9:22 do konce a Ake Stakkestad udělal zápas o jednom gólu v silné hře s 1:45 a brankář Jesper Wallstedt . pro dalšího útočníka.

Švédsko se v pondělí utká s Německem (2:1) o druhé místo ve skupině.

Ve skupině A vstřelil hattrick Ralph Bergmanis a Lotyšsko porazilo Česko 5:2 a postoupilo do čtvrtfinále.

Až na hřišti po vyloučení Ruska a Běloruska obsadilo Lotyšsko (1-2-1) třetí místo ve skupině – před Českou republikou (1-2-1).

Předtím Kasper Symontival zaznamenal dva góly a jednu asistenci při vítězství Finska nad Slovenskem 9:3. Joel Mata také vstřelil dva góly Finsku (2:1), které se v pondělí utká s Kanadou (3:0) o čelo skupiny.