Britský ministr zahraničí a předseda českého Senátu na návštěvě Soulu

Jaderná elektrárna v Dukovanech, Česká republikaBritský ministr pro obchod, energetiku a průmyslovou strategii Kwasi Kwarteng má příští měsíc navštívit Jižní Koreu. Účelem návštěvy bylo projednat spolupráci v oblasti jaderné energetiky s ministrem obchodu, průmyslu a energetiky Lee Sang-yangem.

Britská vláda plánuje do roku 2050 postavit osm nových jaderných elektráren, aby zvýšila míru výroby jaderné energie alespoň na 25 procent. Tajemník nastoupil do funkce loni, první zahraniční pracovní cesta tajemníka vedla letos v květnu do Spojených států a druhou destinací zahraniční pracovní cesty byla Jižní Korea.

Souvisí to s tím, že Jižní Korea je v průmyslu technologicky vyspělá. Úspěšně postavila a provozuje jadernou elektrárnu Barakah ve Spojených arabských emirátech a je schopna navrhnout vlastní jaderný reaktor. Kromě toho může podle Mezinárodní energetické agentury Jižní Korea postavit jadernou elektrárnu za cenu 3 717 USD za kilowatt, zatímco jednotkové náklady na výstavbu jsou 11 638 USD, 7 809 USD, 4 634 USD a 5 271 USD. USA, Francie, Čína a Rusko.

Předseda Senátu České republiky Miloš Vystrčil by měl příští měsíc navštívit Jižní Koreu, protože projekt výstavby nové jaderné elektrárny v republice má hodnotu 8 bilionů wonů.

Korea Hydro & Nuclear Power se zúčastnila závěrečné aukce v březnu tohoto roku. Výběrové řízení skončí v listopadu před zahájením jednání začátkem příštího roku. Korea Hydro & Nuclear Power bude pravděpodobně konkurovat Francii a EDF společnosti Westinghouse Electric Company.

READ  Patrick Schick: Střelba z útočníka České republiky se stala pro Anglii téměř vzorem

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.