„Jungle Killer“ Radima Spaška odhaluje mysl zabijáka

„Jungle Killer“ Radima Spaška odhaluje mysl zabijáka

– Česká krimi série pokračuje dramatem o muži, který zvítězil Kdo chce být milionářem? Následující rok byli bez provokace zabiti tři nevinní lidé

Zabiják džungle Napsal Radim Špaček (© Vernes)

Vlna skutečných kriminálních dramat v České republice nevykazuje žádné známky ústupu. Po místní premiéře filmu Manželé Stodolovi [+see also:
film review
interview: Petr Hátle
film profile
]
diváci se brzy dočkají dalšího místního skutečného kriminálního filmu, Zabiják džungle. Tento poslední záznam je v režii Radim Spasíkproslulý slavným dramatem Chůze velmi rychle [+see also:
film review
trailer
interview: Radim Spacek
film profile
]
ponoří se do roku života českého sériového vraha Viktor Kalivoda. Scénář napsal Zdeněk Hollýbývalý děkan FAMU a producent filmu prostřednictvím své společnosti Vernes, která jej vedle sebe režíruje Jana Brožková.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

Sunnysideofthedoc_register_2024_innerApril

Kalivoda zůstává záhadnou postavou. Jeho nejveřejnější vystoupení přišlo, když se podílel na české verzi televizního pořadu Kdo chce být milionářem?Vyhrál asi 23 500 eur. V šokujícím zvratu událostí, následující rok, 2005, byli v lese zabiti tři lidé. Kalivoda, který měl IQ 130, nikdy neodhalil své motivy za vraždami a nakonec ve vězení spáchal sebevraždu.

Navzdory své inteligenci se Kalivoda vyznačoval zřetelným nedostatkem empatie, citového odstupu a sebestřednosti, přesto u něj nebyla diagnostikována žádná významná duševní porucha, která by mohla vysvětlit jeho ohavné činy. Zaujal ho osud Olgy Hepnarové, těžiště prvního celovečerního filmu Jsem Olga Hypnarová [+see also:
film review
trailer
making of
interview: Tomáš Weinreb, Petr Kazda
film profile
]
Napsali Thomas Weinrib a Peter Kazda. Hollý a Šabaček přepracovali kauzu Kalivoda, která rozpoutala debaty o regulaci zbrojních licencí v České republice, jako „vražednou road movie“ s jednoduchým přístupem kriminálního dramatu. Vyprávění rekapituluje cestu hlavního hrdiny od neúspěšného pokusu o sebevraždu na mostě k jeho poslední sebevraždě ve vězení, sleduje Kalivodovu cestu od vítězství v kvízu až po systematické narušování jeho morálních hranic, které vyvrcholí třemi vraždami.

READ  Jak se dívat na Eurovizi 2022 v televizi | Veškeré zpravodajství BBC

„Postava se tak stane plátnem, na které si diváci mohou promítat své strachy, obavy a zlé motivy. Pevně ​​věříme, že bez snahy o dosažení určitého stupně porozumění se fenomén osamělé střelby, který sužuje Západ na Západě posledních pár desetiletí nezmizí.Cílem filmu je odhalit podrobnosti a fakta, která o případu dosud nebyla zveřejněna.

Michal Palkář (Jan Balaš [+see also:
film review
trailer
film profile
]
) vede obsazení jako stejnojmenný zabiják Jaroslav Mendel, Thomas Drabella, Marie Turková, Andrej Tuader, Eliška Basušová, Martin Janusz, Eliza Ruth, Lukács Finklik, Martin Davidic A Jerry Krall Také na palubě. Rumunský kameraman Oleg Mutu (4 měsíce, 3 týdny a 2 dny [+see also:
film review
trailer
interview: Cristian Mungiu
interview: Oleg Mutu
film profile
]
) filmový objektiv, s Jaroslav Kaminský (Ida [+see also:
film review
trailer
interview: Pawel Pawlikowski
interview: Pawel Pawlikowski
film profile
]
) Provádění editačních úkolů. „Když jsem se na film díval po mnohonásobně, uvědomil jsem si, že v nás vyjadřuje i jakousi bezmoc. jak by to bylo [this can be a] Někoho, kdo vypadá tak normálně, jako jeden z nás, že když ho potkáme na ulici, nevšímáme si ho, nebo se usmějeme a pozdravíme? „Pro mě je to konkrétně o beznadějném nedorozumění a vlastně o nemožnosti porozumění,“ říká Špaček. Mezi tímto prvotním nápadem a dneškem uplynulo dvanáct let. Nejde o klasický dramatický film, v němž postavy interagují způsobem, který odhaluje jejich motivaci či vnitřní já, ale spíše o observační film. „Necháme proto prostor pro názor diváka,“ dodává Holly. Premiéry po celé České republice jsou naplánovány s besedami s tvůrčím týmem, slavnými psychology a skutečnými vyšetřovateli, kteří se případu účastní.

Zabiják džungle Produkuje ho Vernes (Česká republika), koprodukce České televize, BFILM (Slovensko), Kijora Film (Polsko) a Avanpost Media (Rumunsko). Film získal podporu od Fondu českého filmu, Slovenského audiovizuálního fondu a Fondu českého filmu Audiovizuální fond Praha A Polský filmový institut. Vernes se stará o české uvedení v kinech, Forum Film pokrývající slovenské území. Premiéra v obou zemích je naplánována na 25. dubna. Film bude mít světovou premiéru v Brazílii Tak se vraťMezinárodní filmový festival Porto Alegre, který začíná 11. dubna.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *