Pozorování oblohy: úplněk se stane čtvrtým nejbližším bodem roku

Grand Rapids, Michigan (Wood) – První jarní úplněk bude o víkendu osvětlovat noční oblohu.

Měsíc bude oficiálně úplněk odpoledne 28. března, ale úplně se objeví také 27. března. Úplněk v březnu je také známý jako červí měsíc, který je pojmenován podle červů, které se začínají objevovat, když přijde jarní počasí. Jiná jména zahrnují Crow Moon a Sugar Moon.

Tento úplněk je čtvrtý nejbližší úplněk roku. V dubnu, květnu a červnu se představí užší úplněk, přičemž květnový úplněk je pro letošní rok nejbližší.

Zatímco si užíváte výhled na úplněk, mějte oči otevřené i na některých planetách. Mars bude na západě po setmění, vysoko nad obzorem. Jupiter a Saturn budou na ranní obloze blízko sebe, asi hodinu před východem slunce. Podívejte se nízko na jihovýchod, abyste viděli obojí.

Polární záře byla vystavena minulý týden a je viditelná až na jih až do západního Michiganu. Geoff Bourse dokázal zachytit barvu polární záře, když meteor prorazil oblohu.

Polární záře jsou viditelná v západním Michiganu v týdnu od 14. března 2021 (s laskavým svolením: Jeff Baurs)

/** * On DOM Ready! */ $(function(){ // GLOBAL $('#custom-css-wood').appendTo( 'head' ); // fix article bin layout $('#main>.widget>:not(.article-list--story-grid)').parent().css({ flex : '1 0 100%', maxWidth : '100%', }); var subsite = window.location.pathname.replace(/^/([^/]*).*/g,'$1'); subsite = Object.keys(siteSocial).includes(subsite) ? subsite : 'wood'; $('#page').addClass( `site-is-set site-is-${subsite} site-is-${'wood' === subsite ? 'main' : 'subsite'}` ); if ( 'wotv4women' !== subsite ) { // scripts for WOOD //$('#menu-item-62972').nextAll().remove(); //$('#menu-item-62972').remove(); } else { // scripts for WOTV // Reveal navigation //$('#menu-item-62972').prevAll().remove(); } var $social = $('#auto-fb-tw-social-feed-widgets'); if ( $social ) { var category = Number($('body').attr('class').replace( /^.*(category|page-id)-([0-9]+).*$/, '$2' )); var facebook = getSocial(FB, category, subsite); var twitter = getSocial(TW, category, subsite); if ( !facebook && !twitter ) { facebook = siteSocial[subsite].fb; twitter = siteSocial[subsite].tw; }

var $div = $( document.createElement('div') ); facebook && $social.append( $div.clone() .addClass(`afb-${subsite}-${facebook}`) .html( `

` ) ); facebook && twitter && $social .append( $('

') ); twitter && $social.append( $div.clone() .addClass(`afb-${subsite}-${twitter}`) .html( `

READ  Jak žít déle: Pravidelná chůze může prodloužit životnost

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *