Jižní Afrika ruší zákaz vycházení, protože říká, že vrchol Covid Omicron již pominul

Pacient komunikuje se svým otcem po očkování proti COVID-19 na klinice Witkoppen v Johannesburgu dne 8. prosince 2021.

Emmanuel Croce | AFP | Getty Images

Ve čtvrtečním prohlášení kabinetu se uvádí, že Jihoafrická republika s okamžitou platností zrušila zákaz vycházení od půlnoci do 4 hodin ráno, protože se domnívá, že země překonala vrchol čtvrté vlny Covid-19 vedené variantou Omicron.

Jihoafrická republika, která je v současné době na nejnižším stupni pohotovosti pro pětifázový Covid-19, provedla změny na základě průběhu epidemie, úrovně proočkovanosti země a kapacity ve zdravotnictví.

Kromě zrušení omezení pohybu veřejnosti vláda uvedla, že shromáždění budou omezena na maximálně 1 000 lidí uvnitř a maximálně 2 000 lidí venku.

Rovněž rozhodl, že obchody s alkoholem s licencí k provozu po 23:00 (2100 GMT) se mohou vrátit k plným licenčním podmínkám, což je vítaná výhoda pro obchodníky a podniky těžce zasažené pandemií a hledající zotavení během prázdnin.

„Zatímco varianta Omicron je vysoce přenosná, došlo k nižšímu počtu hospitalizací než v předchozích vlnách. To znamená, že země má přebytečnou kapacitu přijímat pacienty i pro běžné zdravotnické služby,“ uvedl kabinet.

READ  Blinken oznamuje další americkou pomoc Palestincům a tvrdí, že USA znovu otevřou svůj konzulát v Jeruzalémě

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.