Špatný týden pro českého premiéra poté, co ho dokumenty Pandory pomohly sesadit | Česká republika

Celebrity miliardář Andrzej Babic byl prohlášen, že prohrál všeobecné volby jen několik dní po vydání novin Pandora, a jeho hlavní politický šampión Miloš Zeman mohl být zabit. Nemocný, abych ho zachránil.

77letý Zaman – jehož ústavní pravomoci jej investovaly do role krále a umožnilo mu zastávat post chůvy – byl v pražské Ústřední vojenské nemocnici den poté, co tam byl převezen na pohotovostní ošetření nediagnostikovaného chronického onemocnění. Lékaři v pondělí uvedli, že jeho stav byl potvrzen, a to navzdory pochybnostem o jeho budoucí schopnosti plnit své povinnosti.

Vyšetřovatelé z blízkosti Zamanovy postele přemýšleli o důvodech Bobbyho nečekaného selhání, které osvětlilo jeho finanční záležitosti do několika dnů od vydání dokumentů Pandory. Průzkumy veřejného mínění proto ukazují, že jeho oblíbená strana ANO (Akce pro nespokojené občany) má 5% náskok. V případě, že předseda vlády ztratil méně než 1% hlasů na středopravou Spool (společně) frakci, kterou označil za hrozbu pro demokracii.

Pandora dokumentuje a spekulovala, že Bobic vytvořil síť pobřežních společností, které v roce 2009 za 13 13 milionů koupily sídlo a další nemovitost na jihu Francie – 8% příznivců ANO, kteří mohli hrát rozhodující roli v hlasování české televize, přešlo na jinou párty. Bobby odmítá udělat jakoukoli chybu.

Zjevení vydaná čtyři dny před referendem ovládla české zprávy po několika dnech a podkopala Bobbyho příležitostný pokus diktovat mediální agendu prostřednictvím dvou předních novin v zemi a její největší komerční rozhlasové stanice. Ani noviny ve skupině Mafra, která je součástí Bobbyho víceodborového konsorcia Agrofert, nemohly příběh ignorovat. Bobby protestoval proti své nevině v jakékoli nezákonné činnosti.

Předseda vlády odsoudil únik Pandory jako záměrně vypočítaný, aby poškodil jeho volební šance.

Analytici se domnívají, že únik mohl přispět k celkovému účinku finanční kontroverze spojené s Babicem, který údajně zpronevěřil evropské fondy malých podniků na vybudování obchodního a konferenčního centra mimo Brock. Evropská komise pro granty obdržela Agrofert.

„Myslím si, že určitou roli mohly sehrát dokumenty Pandory,“ řekl český politický analytik Zik Behe. „Když se podíváte zpět, jeden skandál za druhým s panem Babikem, možná by si i jeho vlastní voliči mysleli,„ to stačí “.

Tuto ztrátu podpory ještě zhoršil osud dvou menšinových stran u moci, České sociálně demokratické strany, nejmladšího koaličního partnera ANO a komunistů (KSČM). Obě strany nesplnily požadovaný 5% hlasovací limit pro vstup do parlamentu.

Pro KSČM, nástupce komunistické strany, která vládla v Československu po celou dobu studené války, se nepodařilo vstoupit do parlamentu poprvé od svého vzniku před sto lety.

Jackman se léčí na oddělení anesteziologie a vzkříšení (ARO) v Ústřední vojenské nemocnici Brock, která byla na webu IDNES.cz označena za „nejintenzivnější péči“ a pacienti mají „jedno nebo více selhání“ základní životní funkce. „

Závažnost Jemanova zdraví vedla ke zrušení schůzky s Bobbym naplánované na středu a několik sdělovacích prostředků uvedlo, že se očekává, že zůstane v nemocnici tři týdny.

Mluvčí prezidenta Zig Ovik – který byl dříve široce kritizován za snahu redukovat Gemansovu chorobu na „dehydrataci a mírné vyčerpání“ – trval na tom, že prezidentova vláda nebude zasahovat do procesu sestavování nové vlády.

John Groopner, arcibiskup olomoucký a prezident České biskupské konference, se v pondělí obrátil na Twitter, aby vyzval Zemena k modlitbě a uzdravení.

John Hartle z české volební místnosti STEM uvedl, že analýza dat ukázala, že Bobbyho podpora klesala již před zveřejněním Pandových dokumentů a že tato odhalení ji možná povzbudila, aby se nerozhodla, i když to za její současnou podporu moc nestálo . Voliči musí hlasovat pro hlasování.

„Podle našich údajů pan Babik a ANO zaznamenaly během dvou měsíců před volbami mírný pokles,“ řekl. „Dva týdny před volbami měli 27% klíčovou podporu. A pak byla jejich strategie hlavně obranná … ve skutečnosti to znamenalo, že je nikdo neopustil – ale nikdo nevstoupil.

Odhalení dokumentů Pandory se Bobbyho přímo nedotklo. Možná nepřímo [have raised] Váhavé hlasování pro voliče Polu.

READ  Recenze Kraft Beer: Je to hořká pilulka nebo světlý odstín světla? Podívejte se sami na tuto skříňku v kuchyňce!

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.