Japonské ministerstvo obrany uvedlo, že Severní Korea odpálila podezřelou balistickou střelu

Japonské ministerstvo obrany uvedlo, že Severní Korea odpálila podezřelou balistickou střelu

Tokio, Japonsko (CNN) Japonské ministerstvo obrany uvedlo, že Severní Korea v neděli odpálila „podezřelou balistickou střelu“.

Novinky následují a Série raketových testů Severní Koreou, včetně odpálení balistické rakety dlouhého doletu Čtvrtek Představitelé Jižní Koreje a Japonska se také sešli v Tokiu, dvě podmořské řízené střely a dvě balistické střely krátkého doletu o pár dní dříve.

Japonská pobřežní stráž v prohlášení zveřejněném v 11:20 místního času uvedla, že raketa odpálená v neděli se zdála sestřelit.

Všechny lodě byly varovány, aby počkaly na další informace; nepřibližovat se k padlým předmětům; A nahlásit cokoliv podezřelého.

Sbor náčelníků štábů Jižní Koreje (JCS) také uvedl, že kolem 11:05 místního času detekoval balistickou střelu krátkého doletu odpálenou z Dongchang-ri v provincii Severní Pchjongan v Severní Koreji.

Sbor náčelníků štábů uvedl, že armáda posílila dohled a ostražitost při přípravě na další starty „při zachování plné připravenosti prostřednictvím úzké spolupráce se Spojenými státy“.

Nejnovější testy Pchjongjangu se shodují se společnými vojenskými cvičeními na jaře mezi Spojenými státy a Jižní Koreou Největší válečné hry Spojenci začali za pět let.

Před 11denním cvičením Freedom Shield Severní Korea pohrozila, že podnikne „nejsilnější protireakci proti nejzhoubnějším spiknutím Spojených států a jejich přisluhovačů“.

S předchozími zprávami Gawon Bae ze CNN

READ  Biden navštěvuje armádu zraněnou ve Walteru Reedovi

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *