Japonské ministerstvo obrany uvedlo, že Severní Korea odpálila podezřelou balistickou střelu

Tokio, Japonsko (CNN) Japonské ministerstvo obrany uvedlo, že Severní Korea v neděli odpálila „podezřelou balistickou střelu“.

Novinky následují a Série raketových testů Severní Koreou, včetně odpálení balistické rakety dlouhého doletu Čtvrtek Představitelé Jižní Koreje a Japonska se také sešli v Tokiu, dvě podmořské řízené střely a dvě balistické střely krátkého doletu o pár dní dříve.

Japonská pobřežní stráž v prohlášení zveřejněném v 11:20 místního času uvedla, že raketa odpálená v neděli se zdála sestřelit.

Všechny lodě byly varovány, aby počkaly na další informace; nepřibližovat se k padlým předmětům; A nahlásit cokoliv podezřelého.

Sbor náčelníků štábů Jižní Koreje (JCS) také uvedl, že kolem 11:05 místního času detekoval balistickou střelu krátkého doletu odpálenou z Dongchang-ri v provincii Severní Pchjongan v Severní Koreji.

Sbor náčelníků štábů uvedl, že armáda posílila dohled a ostražitost při přípravě na další starty „při zachování plné připravenosti prostřednictvím úzké spolupráce se Spojenými státy“.

Nejnovější testy Pchjongjangu se shodují se společnými vojenskými cvičeními na jaře mezi Spojenými státy a Jižní Koreou Největší válečné hry Spojenci začali za pět let.

Před 11denním cvičením Freedom Shield Severní Korea pohrozila, že podnikne „nejsilnější protireakci proti nejzhoubnějším spiknutím Spojených států a jejich přisluhovačů“.

S předchozími zprávami Gawon Bae ze CNN

READ  Bolsonaro blokuje tampony a hygienické vložky pro znevýhodněné ženy v Brazílii | Práva žen a rovnost pohlaví

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *