Mezi hudbou a zdravím mozku existuje překvapivá souvislost: ScienceAlert

Mezi hudbou a zdravím mozku existuje překvapivá souvislost: ScienceAlert

Vzhledem k tomu, že počet lidí trpících demencí stále stoupá, vědci hledají způsoby, jak jí předejít nebo ji oddálit – a zdá se, že hra na hudební nástroj by mohla být jedním z přístupů, který stojí za prozkoumání.

Tým vedený vědci z University of Exeter ve Spojeném království analyzoval data od 1 107 lidí starších 40 let bez diagnózy demence a mapoval kognitivní schopnosti proti hudebním schopnostem, které si sami uvedli, ať už někde hráli na nástroj nebo zpívali, nebo ne. Sbor a jejich zvyky při poslechu hudby.

Analýza ukázala „výrazně lepší výkon“ v pracovní paměti a pracovní paměti Výkonná funkce těch, kteří hrají na nástroj, stejně jako souvislost mezi zpěvem a výkonnou funkcí, celkovou hudební schopností a pracovní pamětí. K podobnému zlepšení na základě návyků při poslechu hudby nedošlo.

„Řada studií zkoumala vliv hudby na zdraví mozku,“ On říká Anne Corbett, kognitivní psycholožka z University of Exeter. „Celkově věříme, že být hudebníkem může být způsob, jak využít agilitu a flexibilitu mozku, známou jako kognitivní rezerva.“

Tato myšlenka kognitivní rezervy je přesně to, co zní – nárazník proti účinkům stárnutí. Myšlení je Lidé s větší kognitivní rezervou, vybudovanou částečně díky životnímu stylu a aktivitám, mají menší pravděpodobnost vzniku onemocnění, jako je Alzheimerova choroba.

Ačkoli jsou zde uvedené silné vazby, nedokazují příčinu a následek; Ve hře mohou být i další faktory. Například lidé s vyššími příjmy si mohou dovolit hodiny hudby a lepší stravu a může to být právě strava, která vede k lepšímu výkonu mozku.

Je však logické, že hra na hudební nástroj by pomohla udržet mozek v dobré kondici, což je asociace, která byla pozorována v několika zemích. Předchozí studie Také – což zvyšuje pravděpodobnost, že se zde něco stane.

READ  SpaceX vypouští raketu Falcon 9 z jižní Kalifornie

„Ačkoli je k prozkoumání tohoto vztahu zapotřebí další výzkum, naše zjištění naznačují, že propagace hudební výchovy by byla důležitou součástí iniciativ v oblasti veřejného zdraví na podporu ochranného životního stylu pro zdraví mozku, stejně jako povzbuzování starších dospělých k návratu k hudbě v pozdějším věku. “ On říká Corbett.

Pokud uvažujete o tom, že se naučíte hrát na nějaký nástroj – nebo se k němu možná vrátíte – podpora kognitivních funkcí byla ještě vyšší, pokud jde o klávesnici, přičemž ti, kteří klepali na slonovinu, vykazovali výrazně lepší výkon ve všech třech úlohách s pracovní pamětí.

Napříč všemi nástroji, pokračování ve hře později v životě zvýšilo výhody.

Jedním z osob, které výzkumníci kontaktovali, byl 78letý Stuart Douglas z Cornwallu ve Velké Británii, který hraje na akordeon v kapele. Podporoval myšlenku, že pravidelná hra na nástroj může později v životě udržet mysl bystrou.

„Hrajeme pravidelně Paměťové kavárny „Viděli jsme, jaký vliv má naše hudba na lidi se ztrátou paměti, a jako starší hudebníci nepochybujeme o tom, že pokračování v hudbě do vysokého věku hrálo důležitou roli při udržování zdravého mozku.“ On říká Douglas.

Výzkum byl publikován v International Journal of Geriatric Psychiatry.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *