Jak se mohou sportovci vrátit ke cvičení po nakažení COVID-19: Vydány nové pokyny

Během pandemie mnoho profesionálních a vysokoškolských sportovních lig zrušilo velké akce a sezóny, částečně kvůli zpomalení šíření COVID-19, ale také kvůli alarmujícím zprávám o sportovcích, u nichž se po infekci COVID-19 vyvinul syndrom zvaný myokarditida – myokarditida.

Po dvou letech hledání dostal American College of Cardiology vydala pokyny Úterý, které uvádí, že výskyt karditidy u sportovců po COVID-19 je nižší, než se původně předpokládalo, ale přesto navrhují krok za krokem plán pomoci soutěžním sportovcům i víkendovým válečníkům, který jim pomůže bezpečně se vrátit k jejich aktivitám.

„U sportovců zotavujících se z COVID-19, kteří mají přetrvávající kardiopulmonální symptomy… by mělo být před obnovením cvičení provedeno další hodnocení,“ uvádí ACC Expert Consensus Decision Track, publikovaný v Journal of the American College of Cardiology. „Pro všechny ostatní lidi, kteří jsou asymptomatičtí nebo mají symptomy méně naznačující etiologii srdce-plíce… dodatečné vyšetření srdce se nedoporučuje.“

pokročilá věda

Dr. Tamana Singh, spoluředitelka Cleveland Clinic Sports Cardiology Center, která nebyla zapojena do nových pokynů, řekla ABC News, že lékaři prováděli „velmi přísné testování na myokarditidu“ na začátku pandemie. V té době měli obavy, že výskyt myokarditidy „bude mnohem vyšší, než ve skutečnosti byl“.

V září 2020, kdy se o COVID-19 ještě mnoho nevědělo, provedli vědci z Ohio State University screening 26 sportovců po mírné infekci COVID-19, která nevyžadovala hospitalizaci. Myokarditida byla nalezena u 15 % sportovců, zatímco 30 % mělo jizvu na srdci, což vyvolalo pocit nejistoty ohledně bezpečnosti sportovců vracejících se do hry po zranění.

Komisař Big Ten Kevin Warren napsal v dopise srpna 2020 otevřený dopis Pokud jde o rozhodnutí zrušit podzimní sportovní sezónu 2020-2021 pro univerzitní konferenci.

READ  Objev obrovského meteoritového kráteru pod ledem Grónska je mnohem starší, než se dříve myslelo

Postupem času se ale zjistilo, že míra infekce se zdá být mnohem nižší, než se původně předpokládalo.

řekl Dr. Nicole Bhav, kardioložka a expertka na echokardiogram na University of Michigan a spolupředsedkyně výboru, který vydal tyto nové pokyny.

Typická míra zapojení sportovců do rozvoje myokarditidy je „extrémně nízká, s mírou typicky mezi 0,6 a 0,7%,“ řekl Singh.

Jak se odborné chápání COVID-19 vyvíjí, je jasné, že mnoho pacientů má i po infekci příznaky, ať už zjevné nebo skryté. A i když ne u každého sportovce s COVID-19 se rozvine myokarditida, je to natolik závažné, že si toho lékaři všimli.

„Myokarditida je extrémně vzácná, ale vážná komplikace COVID,“ řekl Bhavi. „Pacienti s COVID myokarditidou skutečně potřebují být léčeni v centru na vysoké úrovni [with the proper equipment]Protože tito pacienti mohou jít rychle na jih.“

Tipy pro sportovce

Nové směrnice ACC uvádějí, že pro sportovce bez příznaků COVID-19 je bezpečné vrátit se ke cvičení po třech dnech sebeizolace. Pro ty s mírnými příznaky, které nezahrnují srdce nebo plíce, je bezpečné vrátit se ke cvičení, jakmile příznaky zmizí.

Sportovci s přetrvávající bolestí na hrudi, bušením srdce nebo mdlobami potřebují další vyšetření srdce. Pokud se nálezy týkají myokarditidy, ACC doporučuje zdržet se cvičení po dobu tří až šesti měsíců.

„Nemyslíme si, že rutinní magnetická rezonance je nezbytná pro každého, kdo měl COVID, než začnou znovu cvičit,“ řekl Bhavi.

Pokud má sportovec přetrvávající příznaky, Bhavi řekl: „Jedním z doporučení, které v dokumentu uvádíme, je, aby se lidé věnovali cvičení vleže, takže místo toho, abyste se snažili chodit, dělejte něco, kde už sedí, takže ortostatická intolerance.“ [the inability to tolerate quick movements] Není to velký problém.“

Pro sportovce s dlouhodobými příznaky COVID-19 může být proces zotavování frustrující.

„V zásadě vidíte někoho, kdo má desetiletí a půl, možná dokonce dvě desetiletí neomezené sportovní účasti a neomezené schopnosti cvičit, kdo je nyní přísně omezen,“ řekl Singh. „Ztrácejí nejen fyzické spojení sami se sebou, ale také sociální spojení se svou komunitou, což může být opravdu psychicky zničující.“

Jak Singh, tak Bhavi uvedli, že obnova cvičení po zranění by měla být postupná, začínat s malými množstvími a zvyšovat frekvenci, trvání a intenzitu, jak je tolerováno.

„Pro lékaře je důležité říkat: ‚Hej, jsem tu s tebou a vím, že stále nejsi tam, kde jsi byl‘,“ řekl Bhavi. Sdílím vaši frustraci a neopustím vás.“ „Stále se musíme hodně učit a myslím, že je to velmi užitečná zpráva pro frustrované pacienty.“

Nicholas B. Condoleon je rezidentním lékařem interního lékařství na klinice Cleveland Clinic a přispěvatelem do ABC News Medical Unit.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.