Lee Anderson se odmítá omluvit za obvinění islamistů o Sadiqu Khanovi

Lee Anderson se odmítá omluvit za obvinění islamistů o Sadiqu Khanovi
  • Napsala Kate Whannell
  • Politický zpravodaj, BBC News

Komentář k fotce,

BÝVALÝ horník Lee Anderson vstoupil do Konzervativní strany poté, co dříve pracoval pro labouristického poslance

Bývalý místopředseda Konzervativní strany Lee Anderson řekl, že jeho slova byla neobratná, ale odmítl se omluvit za to, že naznačil, že Sadiq Khan byl ovládán islamisty.

Pan Anderson byl suspendován jako konzervativní poslanec po jeho komentářích, které podle něj vznikly kvůli frustraci ze záznamu londýnského starosty.

Rishi Sunak označil komentáře poslance z Ashfieldu za chybné, ale vyhnul se vyjádření, zda si myslí, že jsou protiislámské.

Sir Keir Starmer řekl, že premiérovi chybí „páteř“ k potlačení islamofobie.

Vůdce labouristů řekl novinářům: „To je opravdu zásadní. Islamofobie je něco, po čem by měl volat každý politický vůdce, a premiér po tom nevolá, protože je příliš slabý.“

Spor vyvolaly komentáře pana Andersona během diskuse GB News v pátek odpoledne.

„Vlastně si nemyslím, že islamisté převzali naši zemi, ale myslím si, že ovládli Khana, ovládli Londýn, ovládli Londýn,“ řekl Anderson. Starmer také.“

Později dodal: „Lidé přicházejí po tisících, dělají, co chtějí, a vysmívají se naší policii. Je to kvůli Khanovi. Dal náš kapitál svým kolegům.“

Pan Anderson odpovídal Článek Daily Telegraph Napsala bývalá ministryně vnitra Suella Bravermanová a řekla: „Pravda je taková, že nyní vládnou islamisté, extrémisté a antisemité.

Braverman řekl, že islamisté „šikanovali labouristy“ kvůli jejich postoji k válce v Gaze a že někteří lidé, kteří se účastnili propalestinských pochodů, měli vazby na islamisty.

V prohlášení zveřejněném na GB News – která zaměstnává poslance jako hlasatele – pan Anderson řekl: „Když si myslíte, že máte pravdu, nikdy byste se neměli omlouvat, protože by to bylo známkou slabosti.“

„Moje slova byla možná neohrabaná, ale má slova byla učiněna z čiré frustrace z toho, co se děje s naším krásným hlavním městem.“

V rozhovoru pro kanál později Anderson řekl, že cítil, že Konzervativní strana „by mi mohla poskytnout větší podporu“, když projevila „trochu lítosti“.

Řekl, že propalestinské protesty před parlamentem a hrozby poslancům ukázaly, že Khan „ztratil kontrolu nad městem“.

Trval na tom, že jeho komentáře „vůbec nebyly rasistické“ a řekl, že se nebude panu Khanovi omlouvat, „když budu dýchat ze svého těla“.

Když byl dotlačen k tomu, zda se připojí k pravicové Reformní straně Británie, bývalý labouristický radní odmítl komentovat, ale řekl, že je „na politické cestě“.

Na otázku, zda bude kandidátem Konzervativní strany v příštích volbách, Anderson odpověděl: „To není moje věc… ale budu kandidovat v příštích volbách.“

Sunak v pondělí v rozhovoru s novináři řekl, že Andersonův výběr slov „nebyl přijatelný, byla to chyba, proto byl bič pozastaven“.

Řekl, že poslanci „nesmějí“ debatu vyvolávat „způsobem, který škodí ostatním“.

Premiér také popřel existenci protiislámských tendencí ve své straně.

„Nemělo by být těžké kritizovat komentáře, které jsou jednoznačně ignorantské, zaujaté a rasistické. Ti v čele konzervativní vlády to však tvrdošíjně odmítají.“

Komentář k fotce,

Sadiq Khan řekl, že komentáře Lee Andersona by měly být označeny jako protiislámské

Konzervativní poslanec Rehman Chishti, muslim, vyzval premiéra, aby jmenoval nezávislého poradce pro islamofobii, což je pozice, která je neobsazená od června 2022.

Řekl BBC, že Sunak se s ním „nezapojil“ do boje proti islamofobii a měl „skutečné obavy v souvislosti s úsudkem premiéra v těchto věcech“.

V roce 2019 zahájila Konzervativní strana vyšetřování, jak se strana vypořádala s obviněními z diskriminace po obviněních z islamofobního chování.

Zpráva našla důkazy o protimuslimských názorech na úrovni místních sdružení a jednotlivců, ale uvedla, že důkazy nepodporují obvinění z „institucionálního rasismu“.

„Zakázané oblasti“

Na otázku ohledně komentářů pana Andersona na BBC Radio London, Paul Scally, konzervativní poslanec – a bývalý londýnský ministr – řekl obavy, že některá místa, jako jsou části Tower Hamlets v Londýně a Sparkhill v Birminghamu, se stávají nezbytnými „no-go zónami“. „léčit to.“

Řekl: „Lee má tendenci střílet od boku. Někdy zajde příliš daleko. Tohle je příležitost, kdy zašel příliš daleko.“

Birminghamská labouristická poslankyně Jess Phillipsová naléhala na Scullyovou, aby se omluvila za své komentáře o Sparkhillové, které označila za „absolutní nesmysl“.

Andy Street, konzervativní starosta West Midlands, řekl: „Myšlenka no-go zóny v Birminghamu je pro mě nová a podezřívám dobré lidi ve Sparkhillu. Je opravdu čas na ty ve Westminsteru.“ přestat s pomluvami a prázdnými experimenty.“ Skutečný svět.“

Oficiální mluvčí premiéra řekl, že Sunak nesouhlasí s komentáři Scullyové a dodal: „Premiér již dříve hovořil o hodnotě velmi různorodých společností a společností, které ve Spojeném království máme.“

„Existují oblasti, kde je malá menšina lidí, kteří jsou pro lidi nepohodlní, protože nejsou jejich náboženství nebo kultury, a kteří si špatně vykládají svou víru,“ řekl.

Pan Scully dodal: „Pokud jsem mluvil nesprávně nebo způsobil rozrušení, omlouvám se.“

READ  Více komunit osvobozených od ruské okupace, říká charkovský úředník

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *