Český ministr zahraničí odchází během vystoupení svého ruského protějšku na summitu OBSE – Brněnský deník

Český ministr zahraničí odchází během vystoupení svého ruského protějšku na summitu OBSE – Brněnský deník

Ministři zahraničí OBSE se sešli na summitu ve Skopje v Severní Makedonii. Zdroj obrázků: Švýcarská ambasáda v Severní Makedonii, přes Facebook.

SKOPJE 1. prosince (ČTK) – Český ministr zahraničí Jan Libavski byl mezi účastníky, kteří vyšli z místnosti během včerejšího projevu ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova na schůzce ministrů zahraničí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Skopje. Skopje, Severní Makedonie.

Lavrov ve svém projevu obvinil Západ z vedení hybridní války proti Rusku a řekl, že Moldavsko může být jeho další obětí. Agentura Reuters jej citovala, když označil Evropskou unii za agresivní geopolitický projekt.

České ministerstvo zahraničí uvedlo: „Důstojník odpovědný za dezinformace vyslechl projev ruského ministra zahraničí jménem české delegace.“

Podle agentury TASS Lavrov ve svém projevu řekl, že Spojené státy a jejich evropské satelity ve snaze svrhnout ruskou ekonomiku uvalily na Rusko tisíce sankcí, čímž ukončily širokou praktickou spolupráci mezi Východem a Západem. . Jednoho dne v jejich společném prostoru.

Lavrov řekl, že Moldavsko je odsouzeno stát se další obětí hybridní války proti Rusku, kterou podle něj zahájil Západ. Dodal, že samotná OBSE je v zoufalém stavu a její vyhlídky jsou stále nejasné.

Rusko loni v únoru napadlo Ukrajinu a Západ byl svědkem přijetí řady protiruských sankcí v reakci.

Ministři dnes ve svých projevech ostře kritizovali Rusko a uvedli, že Moskva porušila principy, na nichž stojí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, když vedla agresivní válku proti jednomu ze svých sousedů. Odlišný přístup podle očekávání zvolil maďarský ministr zahraničí Peter Szijjártó, který s Lavrovem rovněž bilaterálně jednal. Řekl, že jediným řešením konfliktu jsou mírové rozhovory a zásobování Ukrajiny zbraněmi to jen oddaluje.

READ  Česká krajně pravicová strana bude požadovat jako cenu podpory referendum „cheksit“


https://brnodaily.com/2023/12/01/news/czech-foreign-minister-walks-out-during-russian-counterparts-speech-at-osce-summit/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/12/406323340_654114733562324_1139717610353488362_n-1024×537.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/12/406323340_654114733562324_1139717610353488362_n-150×79.jpgČTKČeská republika / SvětČeská republika, zprávy, politika, RuskoMinistři zahraničí OBSE se sešli na summitu ve Skopje v Severní Makedonii. Zdroj obrázků: Švýcarská ambasáda v Severní Makedonii, přes Facebook. SKOPJE 1. prosince (ČTK) – Český ministr zahraničí Jan Libavski byl mezi účastníky, kteří vyšli z místnosti během projevu ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova na schůzce…

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *