Jaishankar se v Paříži setkává se svými protějšky z Bangladéše a Jižní Koreje

Ministr zahraničních věcí se také setká s lídry České republiky a Evropské unie

Ministr zahraničních věcí se také setká s lídry České republiky a Evropské unie

Ministr zahraničních věcí S. Jaishankar se setkal se svými protějšky z Bangladéše, Jižní Koreje, České republiky a Evropské unie v Paříži, kde diskutovali o otázkách společného zájmu a způsobech zintenzivnění bilaterální spolupráce.

Pan Jaishankar, který sem v neděli přicestoval z Německa na třídenní návštěvu Francie, uspořádal řadu setkání se svými protějšky z dalších indicko-pacifických zemí účastnících se Indo-pacifického fóra EU.

Ministr Unie se také setkal se svým bangladéšským protějškem Abdulem Momenem. „Dobré setkání s bangladéšským ministrem zahraničí Dr. AK Abdul Momenem. Hodí se k Mezinárodnímu dni mateřského jazyka. Všimněte si, že rok 2021 byl pro tento vztah skvělým rokem. V roce 2022 jsme se zavázali posouvat ho na vyšší úroveň,“ napsal poté na Twitteru. Setkání.

V pondělí se setkal se svým jihokorejským protějškem Chung Eui-yongem.

„Setkal jsem se s ministrem zahraničí Chung Eui-yong z Korejské republiky. Dohodli jsme se na posílení naší bilaterální spolupráce. Usnadnění cestování je společnou prioritou. Diskutovali jsme také o regionálních otázkách společného zájmu,“ uvedl Jaishankar na tweetu. na Twitteru.

Pan Jaishankar se setkal i se svým českým protějškem.

„Pěkné setkání s ministrem zahraničí Janem Lipavským z České republiky. Zapojte ho jako součást tria do otázek souvisejících s EU. Oceňujeme jeho odhodlání napomáhat rozšířeným vztahům,“ napsal na Twitteru Jaishankar spolu s fotografií po setkání. .

Po setkání s komisařkou EU pro mezinárodní vztahy Juttou Orbellinen pan Jaishankar na Twitteru uvedl: „Velká interakce s komisařkou EU pro mezinárodní vztahy Juttou Orbellinen.

„Pozitivní diskuse o spolupráci v Africe, podpoře zelených partnerství a posílení konektivity. Spolupráce mezi Indií a EU postupuje na mnoha frontách,“ napsal pan Jaishankar.

Dříve v pondělí se ministr zahraničí setkal s francouzskou ministryní obrany Florence Parlyovou.

Po schůzce na Twitteru napsal: „Rád jsem se setkal s ministrem obrany florence_parly. Jako důvěryhodní strategickí partneři diskutovali o současném vývoji. Konvergence našich pohledů a zájmů byla evidentní. Zdůraznil náš závazek spolupracovat na nových a vznikajících bezpečnostních výzvách.“

Situace na Ukrajině

Pan Jaishankar přijel do Paříže v den, kdy francouzský prezident Emmanuel Macron a ruský prezident Vladimir Putin vedli dlouhý telefonický rozhovor, aby zmírnili krizi na Ukrajině uprostřed obav z ruské invaze do této východoevropské země.

V neděli pan Jaishankar vedl rozsáhlé rozhovory se svým francouzským protějškem Jeanem-Yvesem Le Drianem, během nichž diskutoval o hlavních regionálních a globálních otázkách, zejména o vztahu mezi Indií a Evropskou unií, a vyměnil si názory na situaci v Afghánistánu. Iránská jaderná dohoda a ukrajinská krize.

Pan Jaishankar a Derian také potvrdili svůj společný závazek k zásadám multilateralismu a řádu založenému na pravidlech a dohodli se na koordinaci v Radě bezpečnosti OSN v otázkách společného zájmu.

READ  Všechny kulturní akce, které se plánují znovu objevit 1. srpna, platí Zaorálek předčasně

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.