Češi a Němci, kteří mají blízko ke sdílení plynu, se v krizi dohodnou, říká český ministr

Češi a Němci, kteří mají blízko ke sdílení plynu, se v krizi dohodnou, říká český ministr

BRAKE, 17. října (Reuters) – Česká republika a Německo jsou blízko k dosažení dohody o sdílení plynu v nouzových situacích, řekl v pondělí český ministr průmyslu Josef Sigela, když země usilují o posílení energetické bezpečnosti při ubývajících ruských zásobách plynu. .

„V této otázce jsme výrazně pokročili a věřím, že brzy můžeme uzavřít naši vzájemnou dohodu,“ řekl Sigela na společné tiskové konferenci s německým ministrem hospodářství Robertem Habeckem v Praze.

Dvoustranné dohody jsou součástí plánů EU, jak se vypořádat s případnými otřesy v dodávkách plynu, i když se dohody naplňují pomalu.

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Sigela uvedl, že byly definovány podmínky, za kterých obě země začnou sdílet plyn a jakou kompenzaci bude muset Česká republika Německu zaplatit, aniž by prozradil další podrobnosti.

Než Moskva začala omezovat vývoz do Evropské unie v důsledku své invaze na Ukrajinu a sankcí z Bruselu, bylo Německo hlavní cílovou a tranzitní zemí pro dodávky ruského plynu.

Česká republika byla téměř zcela závislá na ruských dodávkách německými cestami, ale měla stejnou rozmanitost dodávek jako ostatní země EU.

Vnitrozemská země dostává téměř všechen svůj plyn prostřednictvím německého dopravního systému, který nyní pochází ze západoevropských terminálů LNG a Norska.

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Reportáž Robert Mueller, scénář Jason Howett, střih Susan Fenton

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Seth Dunwoody získal působivé etapové vítězství na Czechia Nations Cup

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *