Íránský „kapitán“ soutěží na německém festivalu pro děti a mládež

Íránský „kapitán“ soutěží na německém festivalu pro děti a mládež

TEHERÁN – Íránský film „Kapitán“ režiséra Mohammada Hamziho se zúčastní 28. mezinárodního filmového festivalu Schlingle v německém Chemnitzu.

Film z roku 2022 bude mít mezinárodní premiéru v soutěžní sekci německé akce, festivalu pro děti a mládež, uvedla v sobotu ILNA.

Snímek „Kapitán“ soutěží o hlavní cenu v sekci festivalu pro děti s devíti snímky z Belgie, České republiky, Brazílie, Kanady, Chile, Francie, Španělska, Nizozemska a Spojených států.

Film se točí kolem 11letého chlapce jménem Issa, který je zcela přesvědčen, že bude brzy hrát za íránský národní fotbalový tým. Nic nemohlo otřást jeho sebedůvěrou. Ani to, že žije na onkologickém oddělení v nemocnici a od léčby k léčbě slábne.

Devadesátiminutový film z produkce Farabi Film Foundation se zabývá tématy naděje a tolerance.

Mezi další patří Pejman Bazighi, Panti Panahiha, Amir Hossein Bayat, Bahar Nouhyan, Arghavan Shabani, Shayan Deramipour a Parham Gelamloo.

Během 26. mezinárodního filmového festivalu Schlingle získal Cenu města Chemnitz íránský dramatický film slavného režiséra Majida Majidiho „Children of the Sun“, který soutěžil v kategorii Mladý film.

SCHLiNGEL je jednou z největších platforem pro mezinárodní filmy pro děti a mládež v Evropě. Festival SchLiNGEL každoročně na podzim přináší přehled aktuální produkce z celého světa. Neobvyklé, nové a rozmanité produkty doprovází diskuze na platformě, přednášky, workshopy a průmyslové fórum SCHLiNGEL. Zvláštní důraz je kladen na vzdělávací kurzy kinematografie a médií pro mateřské školy a školy prostřednictvím praktických činností.

Letošní ročník festivalu, který začal loni 23. září, zahrnuje v různých sekcích 171 uměleckých děl z 54 zemí. Akce bude ukončena 30. září.

ss/sab

READ  NFTS a Left Bank Pictures zahajují program pro spisovatele ve Velké Británii; Tom Felton Beck International Deal – Globální shrnutí

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *