iOS 17.4 přijde příští měsíc: zde je zatím vše nové

iOS 17.4 přijde příští měsíc: zde je zatím vše nové

iOS 17.4 je aktuálně ve fázi beta testování s vývojáři a veřejnými uživateli beta verze. Přichází s řadou velkých změn v App Store a ekosystému EU iPhone. Zamiřte níže, jak rekapitulujeme vše nové v iOS 17.4, ať už žijete v EU nebo jinde.

Kdy Apple vydá iOS 17.4?

Vydání iOS 17.4 je naplánováno na první březnový týden. Apple nám obvykle nedává žádné informace o tom, kdy bude vydána nová verze iOS, ale tentokrát je to trochu jinak. Je to proto, že iOS 17.4 obsahuje nezbytné změny pro iPhone a App Store vyžadované zákonem EU o digitálních trzích.

Lhůta pro Apple, aby splnila zákon o digitálních trzích, je 6. března. To znamená, že Apple musí vydat iOS 17.4 6. března nebo dříve.

Nové funkce v iOS 17.4

Změny v EU App Store

Jednou z největších změn zahrnutých v iOS 17.4 je poprvé podpora pro trhy s alternativními aplikacemi. Díky této aktualizaci budou společnosti jako Epic Games moci vytvářet vlastní tržiště aplikací pro uživatele iPhone.

Další změny v Evropské unii:

 • Podpora pro prohlížeče jiné než WebKit
 • Nová vyskakovací zpráva v Safari žádá uživatele, aby si vybrali výchozí prohlížeč
 • Podporujte alternativní platební metody pro nákupy v aplikaci
 • Možnost nastavení aplikací NFC a virtuální peněženky pro Apple Pay

Zde je souhrn našeho úplného pokrytí změn přicházejících v rámci iOS 17.4 v reakci na zákon o digitálních trzích:

Vylepšená ochrana odcizených zařízení

iOS 17.4 obsahuje změnu na ochranu odcizených zařízení. Nyní se uživatelé mohou rozhodnout, že při změně nastavení zabezpečení budou vždy vyžadovat bezpečnostní zpoždění. Dříve bylo jedinou možností aktivace zpoždění, když jste byli mimo známá místa.

Přepisy v Apple Podcasts

Moje oblíbená změna v iOS 17.4 je podpora textu v Apple Podcasts. Tyto přepisy jsou automaticky generovány společností Apple a jsou k dispozici krátce po zveřejnění epizody. Rozhraní je podobné funkci textů v reálném čase od Apple Music. K dispozici je podpora pro vyhledávání v textu, klikání na konkrétní slova a skok na danou část epizody a mnoho dalšího.

READ  Fanoušci Baldur's Gate 3 hladoví po "lidské" verzi Karlacha

Lišta Now Playing ve spodní části aplikace Apple Podcasts byla také přepracována s iOS 17.4, aby odpovídala stylu lišty Now Playing v Apple Music.

Nové emotikony

V iOS 17.4 je zahrnuto sedm zcela nových emotikonů:

 • Vodorovně zatřeste hlavou
 • Svisle zatřeste hlavou
 • pták fénix
 • Limetka
 • Hnědá houba
 • Přetržený řetěz

Obrázek výše poskytuje náhled těchto nových emotikonů, laskavost Naši přátelé v Emojipedia. Došlo také ke změnám v rodinných emotikonech zahrnutých v iOS 17.4, jako jsou nové skupiny členů rodiny.

Upgradujte Siri

Siri byla v iOS 17.4 upgradována s podporou čtení zpráv v dalších jazycích, nejen ve vlastním jazyce, který Siri používá pro všechny ostatní úkoly.

Nová možnost je dostupná v Nastavení > Siri a vyhledávání > Zprávy se Siri. V části Přečíst zprávy je tlačítko Přidat nový jazyk…, které vás vyzve k zadání sady jazykových možností.

Vision Pro

watchOS 10.4 a iOS 17.4 obsahují nový přepínač pro uživatele Apple Watch Series 9 a Ultra 2, který může zakázat Double Tap, když máte Vision Pro. Nové nastavení má konkrétně zabránit konfliktu mezi Apple Watch a Apple Vision Pro při gestikulaci.

iOS 17.4 Tidbits

 • V aplikacích Podcasty a Hudba Apple místo toho přejmenoval karty Okamžitý poslech na karty Domů.
 • V Safari je adresní řádek o něco širší, než tomu bylo v iOS 17.3.
 • V aplikaci Nastavení je v nabídce Obecné > O aplikaci nový štítek Volitelná oblast.
 • Schopnost říkat „Siri“ místo „Hey Siri“ se rozšířila do Německa.

Přichází další?

Apple zatím vydal pouze jednu oficiální beta verzi iOS 17.4. Očekávám, že mezi dneškem a oficiálním vydáním iOS 17.4 v březnu budou vydány alespoň dvě nebo tři další beta verze. Je možné, že Apple má pro tyto nové beta verze naplánovaných více změn.

Co vás nejvíce těší na zkušenosti v iOS 17.4? Dejte nám vědět do komentářů.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *