Cesta Ukrajiny k členství v NATO získává podporu 9 zemí, včetně některých zemí bývalého sovětského bloku

Lídři devíti zemí z NATO od střední a východní Evropy V neděli vydal společné prohlášení na podporu ukrajinské cesty ke členství v koalici.

„Stojíme pevně za rozhodnutím summitu NATO v Bukurešti v roce 2008 o budoucím členství Ukrajiny,“ uvedli v neděli prezidenti Estonska, Lotyšska, Litvy, Černé Hory, Polska, České republiky, Rumunska, Severní Makedonie a Slovenska.

Na tom summitu v roce 2008 to spojenci NATO řekli Ukrajina „vítána“ a aspirace Gruzie vstoupit do aliance, ačkoli nikdy nebyl oznámen žádný jasný harmonogram.

Mykhailo Podolyak, konzultant Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyjv neděli na Twitteru, že 10 zemí NATO podporuje ukrajinskou snahu o členství, včetně některých, které kdysi patřily Sovětskému svazu.

„Jsme vděční za vedení a zodpovědnost,“ napsal Podoljak na Twitteru. Historie se tvoří dnes.

Na této fotografii poskytnuté ukrajinskou prezidentskou tiskovou kanceláří se ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj účastní setkání s vojenskými představiteli při návštěvě válkou zpustošeného regionu Mykolajiv.
(Ukrajinská prezidentská tisková kancelář přes AP)

Zelenskyj to řekl v pátek Kyjev jeho realizaci „urychlil“. Členství v NATO poté, co Rusko anektovalo čtyři ukrajinské regiony.

Ruský prezident Vladimir Putin po referendu oznamuje anexi 4 ukrajinských regionů

„Ve skutečnosti jsme již prokázali soulad se standardy Aliance. Pro Ukrajinu je to skutečné – skutečné na bojišti a ve všech aspektech naší interakce,“ řekl Zelenskyj. „Vzájemně si důvěřujeme, pomáháme si a chráníme se. Toto je aliance.“

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg odmítl komentovat cestu Ukrajiny ke členství a řekl v neděli NBC „Meet the Press“, že jakékoli rozhodnutí „musí být přijato konsensem“ Ale „nejvyšší prioritou“ koalice je podpora Ukrajině.

KLIKNĚTE ZDE PRO FOX NEWS APP

Bílý dům Poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan v pátek řekl, že Spojené státy podporují politiku otevřených dveří NATO pro země, které se chtějí připojit.

READ  Kreml říká, že Zelenského komentář „Ne Minsk 3“ potvrzuje neochotu Kyjeva vyjednávat

„Právě teď máme názor, že nejlepším způsobem, jak podpořit Ukrajinu, je praktická podpora na Ukrajině a že proces v Bruselu by měl být zahájen v jiném čase,“ řekl Sullivan v novinách. spiknutí.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.