Illinoisský muž zemřel na vzteklinu v prvním lidském případu státu od 50. let minulého století

že Illinois Tento měsíc zemřel muž v prvním lidském případu vztekliny od roku 1954, uvedli v úterý zdravotníci.

Osmdesátiletý muž z Lake County se v polovině srpna probudil a našel pádlo na krku.

Netopýr byl zajat a testován na vzteklinu, ale když zdravotní úředníci muži řekli, že potřebuje zahájit postexpoziční léčbu vztekliny, odmítl, sdělil Illinois Department of Public Health (IDPH). v současné situaci.

Po incidentu v národním parku s medvědem hnědým byli obviněni 3 muži

Létající liška šedohlavá (Pteropus poliocephalus), domorodý australský netopýr, při letu vysoko nad botanickou zahradou v Sydney, 17. srpna 2005, rozšiřuje svá kožovitá křídla (GREG WOOD / AFP přes Getty Images)

Po měsíci se u muže začaly projevovat příznaky vztekliny, včetně bolesti krku, potíží s ovládáním paží, necitlivosti prstů a obtížného mluvení.

Později zemřel a ve svém domě našel kolonii netopýrů.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) potvrdila diagnózu v úterý.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí je ve Spojených státech každoročně hlášen pouze jeden až tři případy vztekliny u lidí. Zdravotní úředníci dodali, že bez řádné léčby po objevení příznaků je vzteklina obvykle smrtelná.

„Vzteklina má nejvyšší úmrtnost ze všech ostatních nemocí,“ řekl doktor Ngozi Izeki, ředitel Mezinárodního institutu veřejného zdraví. „Existuje však život zachraňující léčba pro jednotlivce, kteří rychle hledají péči poté, co byli vystaveni zvířatům se vzteklinou. Pokud si myslíte, že jste mohli být vystaveni vzteklině, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a řiďte se doporučeními odpovědné zdravotní péče a veřejného zdraví.“ poskytovatelé. ”

Zatímco ve Spojených státech jsou případy vztekliny u lidí vzácné, expozice vzteklině je stále běžná, podle odhadů zdravotnických úřadů každoročně dostane „sérii očkování po expozici“ 60 000 Američanů.

READ  Nový dinosaurus objeven desítky let poté, co byly nalezeny kosti

Ředitel CDC odmítá doporučení panelu COVID-19 agentury k posílení

„Tento případ bohužel podtrhuje důležitost zvýšení informovanosti veřejnosti o rizicích expozice vzteklině ve Spojených státech,“ řekl Mark Pfister, výkonný ředitel odboru zdravotnictví Lake County.

V Illinois jsou netopýři nejběžnějším druhem přenosu vztekliny. Nejméně 30 netopýrů bylo letos ve státě pozitivně testováno na vzteklinu.

KLIKNĚTE ZDE a získejte APLIKACI FOX NEWS

Vzteklina se obvykle šíří kousnutím zvířete. Mezi další zvířata, která jsou nejvíce náchylná k šíření vztekliny, patří psi, vlci, lišky, skunci a mývalové. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.