Boele Architects vítězí v soutěži Czech Sports Hotel Competition

Boele Architects vítězí v soutěži Czech Sports Hotel Competition

Novou ordinaci, kterou loni spoluzakládali architekti Petr Šuma a Pavel Fajfr, zvolila obec Pelhřimov jako celkového vítěze soutěže.

Jednoetapová soutěž – pořádaná Centrem pro středoevropskou architekturu (CCEA MOBA) – hledala tým pro vytvoření nového sportovního hotelu a vytvoření nové venkovní „skořepiny“ stávajícího kluziště.

Projekt na okraji města má za cíl modernizaci zařízení, zlepšení environmentální výkonnosti komplexu a zlepšení veřejného prostoru.

„Při koncipování soutěže jsme se zaměřili nejen na ledovou plochu a samotný sporthotel, ale také na veřejný prostor v jejich bezprostředním okolí,“ uvedli Fajer a Shuma. Propojení vnitřního a venkovního programu vnímáme jako zásadní aspekt revitalizace celého regionu.

„Hlavním cílem je poskytnout potřebný komfort nejen občanům města, ale také podpořit rozvoj cestovního ruchu a zároveň zvýšit atraktivitu sportu v Pelhimově,“ uvedl starosta Pelhimova Ladislav Meed.

Pevně ​​věříme, že se nám podařilo vytvořit architektonicky i stavebně zdařilé a vysoce kreativní řešení, které respektuje nároky moderní doby. „

Pelhřimov je malé město se zhruba 16 000 obyvateli ležící mezi Prahou a Brnem.

Mezi soudci jsou starosta; Andrea Ambrovičová Mikulajová, zakladatelka ARCHITEKTI mikulaj & mikulajová; architekt města Bilhsimov Peter Olić; a Jiří Weinzettl, zakladatel Atelieru 111 architekti.

Vítězství Boele Architects přichází jen několik týdnů poté, co zvítězilo v mezinárodní soutěži na návrh a Most pro pěší a cyklisty South Park Service v Sofii, Bulharsko.

V srpnu se Boele spojila s William Matthews Associates, Expedition Engineering, českou firmou Agile Engineering a specialisty na přenosové kabely DCSA na Vítěz soutěže podal nabídku na novou lanovku v Praze.

Názor architekta

Design Boele Architects přesvědčil porotu svou vysoce kvalitní architekturou a jasným a silným výrazem. Navržený objekt dobře komunikuje se stadionem uvnitř i s okolním sportovním parkem. Design uspokojí i nároky uspokojující nevyloženě sportovně založené zákazníky.

READ  Vítěz Tokia 2020 Funk porazil Fox na světovém poháru ICF kanoe ve slalomu v Krakově

Koncept navazuje na soutěžní kritéria a splňuje je. Porota ocenila, jak dopravní a parkovací řešení návrhu přineslo nové nápady. Ocenil využití prefabrikovaných CLT jednotek pro hotelové pokoje (budova Sporthotelu bude po dokončení jednou z prvních CLT budov v ČR). Návrh komplexně řeší obal stadionu, ale i novou hotelovou přístavbu.

Zrekonstruovaný stadion a navrhovaný sporthotel spolu s přilehlými veřejnými prostranstvími tvoří nové živé jádro Sportovního areálu Pelhřimov. Navržená hmota navazujících budov artikuluje a iniciuje okolní veřejná prostranství – na severu zelené, rušné, návštěvnické parkoviště; na západ kapacitní schodiště s prostory pro publikum; A na jihu je klidnější přední nádvoří hotelu s aktivitami pro děti. Obě budovy sdílejí novou identitu, přesto jsou to budovy s vlastními charakteristikami.

Sportovní stadion a hotel pozitivně ovlivní jejich nejbližší okolí a je přistupován jako startovací projekt zatraktivnění území pro občany města a další návštěvníky.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *