Ve věku 58 let zemřel bývalá hvězda Oilers a český útočník Petr Klíma

Ve věku 58 let zemřel bývalá hvězda Oilers a český útočník Petr Klíma

Reuters4. května 2023, 11:49 ET2 minuty čtení

Ve věku 58 let zemřel bývalý český útočník a hvězda NHL Petr Klíma, oznámili ve čtvrtek Edmonton Oilers.

Příčina smrti nebyla bezprostředně známa.

Klíma byl prvním hráčem tehdejšího Československa, který vstoupil do NHL v roce 1985. Okamžitě zapůsobil v týmu Detroit Red Wings, když v týmu, který skončil s málo body, zaznamenal 56 bodů (32 gólů, 24 asistencí). Liga.

Klíma byl 2. listopadu 1989 zapojen do trháku s Oilers. Byl poslán spolu s Joe Murphym, Adamem Gravesem a Jeffem Sharplesem do Detroitu v dohodě, která přinesla Kevinu McClellandovi volbu v pátém kole. Draft NHL 1991.

Klíma vstřelil památný gól ve třech prodlouženích hry 1 finále Stanley Cupu 1990, aby Edmonton vyhrál 3-2 nad Boston Bruins. Nehrál v předchozích pěti sezónách play off za Oilers, kteří získali Stanley Cup v pěti zápasech.

„S hlubokým zármutkem slyšíme o úmrtí kamence Oilers Petera Klímy a vyjadřujeme soustrast jeho rodině a všem blízkým,“ napsali Oilers na Twitteru.

„Útočník vstřelil jeden z největších gólů v historii týmu, což je trojnásobek vítězného zápasu v zápase 1 finále Stanley Cupu v roce 1990 proti Bostonu.“

Klíma nasbíral celkem 573 bodů (313 gólů, 260 asistencí) v 786 zápasech kariéry s Red Wings, Oilers, Tampa Bay Lightning, Los Angeles Kings a Pittsburgh Penguins.

„NHL truchlí nad úmrtím české legendy Petra Klímy, který za 13 sezon NHL nastřílel 313 gólů,“ oznámila liga prostřednictvím svého oddělení pro styk s veřejností. „Klima pomohl vyhrát Stanley Cup v roce 1990, když skóroval památného trojnásobného vítěze prodloužení v prvním zápase finále. Naše sympatie patří jeho rodině, přátelům a mnoha fanouškům.“

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *