Česko posílá na Ukrajinu poslední dva bitevní vrtulníky Mi-24

Česko posílá na Ukrajinu poslední dva bitevní vrtulníky Mi-24

Česká vláda vyslala své poslední dva bitevní vrtulníky Mi-24 na podporu ukrajinských ozbrojených sil, uvedl Denikn.

Tyto vrtulníky, ocasní čísla 3365 a 3366, Závěrečné jednotky Z pražského inventáře bylo na Ukrajinu dodáno celkem osm Mi-24.

Tato dodávka představuje třetí sérii vrtulníků Mi-24, přičemž první várka čtyř byla dodána v červenci 2022. Druhá část byla dodána v červenci 2023, i když přesný počet vrtulníků nebyl zveřejněn. Třetí a poslední splátka dvou vrtulníků byla dokončena v březnu 2024.

V současné době Česká republika vede iniciativu zaměřenou na nákup 800 000 155mm granátů pro Ukrajinu mimo EU za pomoci spojenců. Tento krok je reakcí na to, že EU nesplnila závazek dodat Ukrajině do tohoto měsíce 1 milion kusů dělostřelectva.

Přečtěte si více:

Zavřete tuto stránku. Nebo se můžete připojit k naší komunitě a pomoci nám vytvořit více takových věcí.
Protože věříme v sílu bezplatných informací, udržujeme naši zprávu otevřenou a přístupnou všem. To je důvod, proč náš malý, nákladově efektivní tým závisí na podpoře čtenářů, jako jste vy, aby poskytovali včasné zprávy, kvalitní analýzy a přímé zprávy o válce Ruska na Ukrajině a boji Ukrajiny za vybudování demokratické společnosti. Něco málo je daleko: za cenu šálku kávy měsíčně můžete pomoci postavit mosty mezi Ukrajinou a zbytkem světa, stát se spolutvůrcem a hlasovat o tom, o jakých tématech bychom měli dále diskutovat. . Staňte se hostitelem Nebo se podívejte na další možnosti Podpěra, podpora.
Staňte se patronem!

READ  AMC Networks International Central & Northern Europe obnovuje víceletou distribuční smlouvu s Vodafone Czech Republic pro 10 oblíbených kanálů

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *