EMA zahajuje přezkum ruského Sputniku V.

Žena dostane druhou složku vakcíny Gam-COVID-Vac (Sputnik V) COVID-19.

Valentin Springchak | Tas | Getty Images

Evropská agentura pro léčivé přípravky ve čtvrtek uvedla, že začne vyhodnocovat pátý ruský hit s koronaviry, Sputnik, protože se blok snaží urychlit svůj očkovací program.

„EMA posoudí soulad Sputniku V s obvyklými normami EU pro účinnost, bezpečnost a kvalitu. Přestože EMA nemůže předpovědět celkové časové harmonogramy, vyhodnocení konečné žádosti by mělo trvat méně času než obvykle,“ uvedl regulátor ve svém prohlášení. tvrzení.

EMA používá ke zkoumání údajů o vakcínách vyvinutých v Rusku průběžnou kontrolu. To umožňuje Evropskému lékařskému úřadu posoudit její účinnost, protože obdrží všechny potřebné informace, než může výrobce vakcín požádat o oficiální povolení. Analýzou studií před aplikací může potenciální schválení EMA přijít rychleji než obvykle.

Tato zpráva přichází poté, co řada evropských zemí uvedla, že by mohla začít provozovat Sputnik V, obejde regulátor. Slovensko a Maďarsko již požádaly o dávky ruské vakcíny, zatímco Česká republika a Rakousko vakcínu studují.

V lednu německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že je „otevřená“ myšlence výroby ruské vakcíny proti koronavirům v Evropské unii.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen se v únoru zeptala, proč Rusko nabízí tolik svých vakcín, když jeho populace ještě není plně očkována.

Řekla: „Obecně musím říci, že se stále divíme, proč Rusko teoreticky poskytuje miliony a miliony dávek, aniž by dosáhlo dostatečného pokroku v očkování svých vlastních lidí.“ Dodala: „To je také otázka, na kterou si myslím, že musí být zodpovězena.“ Podle Politico.

pod tlakem

Evropské země jsou pod tlakem, aby urychlily údery Covid, protože jeho program zjevně zaostává za ostatními částmi světa, jako je Izrael, Spojené státy a Spojené království.

Tento region zůstává většinou uzavřený kvůli sociálním omezením ovlivňujícím ekonomiku a živobytí lidí.

Rakousko a Dánsko se nedávno připojily k Izraeli při výrobě vakcín druhé generace s cílem vypořádat se s variantami Covid-19. V době oznámení rakouský kancléř Sebastian Kurtz uvedl, že agentura EMA byla příliš pomalá na to, aby schválila vakcíny, aby mohla bojovat proti pandemii.

Nadace dosud schválila tři vakcíny: Pfizer, AstraZeneca a Moderna.

Evropské země navíc kritizovaly farmaceutické společnosti za některé překážky ve výrobě a dodávkách vakcín.

Evropské země se shodly na tom, že nejlepším způsobem, jak řešit zdravotní stav, budou koordinované kroky, a pověřily Evropskou komisi vyjednáváním smluv s farmaceutickými společnostmi.

Členské státy EU však podle evropských právních předpisů stále mohou schvalovat své vakcíny bez čekání na schválení na úrovni EU.

READ  Vývoz z provincie Semnan se v prvním čtvrtletí zvýšil o 40 %.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *