Hlavní české titulky zpráv: pondělí 11. července 2022

Hlavní české titulky zpráv: pondělí 11. července 2022

Pokud váš den nezačne, dokud nebudete mít přehled o nejnovějších titulcích, pojďme vám představit naši novou ranní opravu.

  • Tři čeští turisté uvízli v neděli ráno v horské oblasti mezi obcemi Teth a Valbona v albánských Alpách. Kvůli strmému a obtížnému terénu se pohlaví nemohla dostat autem, a tak je musel zachraňovat vrtulník.

.

  • Podle ministerstva zdravotnictví dostane Česká republika ze souhrnného rozpočtu 2800 vakcín proti opičím neštovicím, které nakoupí Evropská komise, takže je vláda nebude muset hradit. Volební komise obstarala celkem 110 000 léků.

  • Česká policie tento týden zadržela 35 nelegálních imigrantů z Blízkého východu v oblasti Slin nedaleko slovenských hranic, uvedl v tiskové zprávě její mluvčí Peter Jarosz. V minulých týdnech policie zadržela také desítky uprchlíků z Blízkého východu ve Zlínském kraji.

  • Česká republika by měla začít směřovat k opětovnému přijetí eura jako národní měny, což by podpořilo ekonomiku, ale vláda v tomto volebním období přijetí eura neplánuje, řekl místopředseda rozpočtového výboru sněmovny Miloš Nový. Jeho stranou je TOP 09. Novi řekl, že euro a inflace spolu souvisí v mnoha ohledech.

  • Česká republika dosud zaplatila za vakcíny proti COVID-19 19 miliard korun, dalším zemím darovala vakcíny v hodnotě 270 milionů korun a vakcíny za 190 milionů korun byly zlikvidovány kvůli datům spotřeby, uvedla Kateřina Bathová, vedoucí oddělení Mezinárodní oddělení ministerstva zdravotnictví, řekl novinářům.

READ  Indická víza pro občany Pobřeží slonoviny, Česka, Džibutska, Dominiky a Salvadoru

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *