Hurikán Lee zasahuje východní pobřeží Spojených států až do Kanady; V Atlantském oceánu se očekává nové minimum – Sun Sentinel

Hurikán Lee zasahuje východní pobřeží Spojených států až do Kanady;  V Atlantském oceánu se očekává nové minimum – Sun Sentinel

Cesta hurikánu Lee nyní míří na Novou Anglii a pobřežní Kanadu a pravděpodobně bude mít dopady tento víkend. Jinde v Atlantiku mohl hurikán Margot dosáhnout maximální intenzity. Dál na východě se tlaková níž podle nejnovější předpovědi pravděpodobně do konce tohoto týdne změní v tropickou tlakovou níž.

Leeův severozápadní oblouk zvyšuje riziko pobřežních záplavových dešťů, zejména pro Novou Anglii a Kanadu koncem tohoto týdne. Národní centrum pro hurikány uvedlo, že se očekává, že bouře bude v příštích dnech paralelně s východním pobřežím Spojených států, protože bude zrychlovat a rozpínat se.

Větry o síle tropické bouře by mohly do páteční noci zasáhnout Long Island a jih Nové Anglie a v sobotu ráno bude bouře lokalizována u Cape Cod, uvedlo Národní centrum pro hurikány ve své aktualizaci z 11:00.

Meteorolog Jeff Berardelli z WFLA-TV v Tampě zveřejnil na sociálních sítích, že „největším dopadem těchto velkých, rychle se pohybujících systémů… jsou obrovské vlny a významný nárůst.“ Sdílel mapu ukazující potenciální výšky příboje 10 stop podél jižního pobřeží Long Island a 16 stop na Cape Cod.

Bouře se postupem času rozšířila a očekává se, že bude dále růst, jak se zrychluje na sever. Hurikánové větry se rozprostírají směrem ven až do vzdálenosti 115 mil od středu a větry o síle tropické bouře se rozprostírají směrem ven až do vzdálenosti 240 mil.

Pozorování tropické bouře bylo ve středu na Bermudách, když Lee procházel na západ. Na Bermudách mohlo od čtvrtka do pátku napršet až dva palce, uvedli meteorologové.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *