Česká kabina se zelenou střechou je postavena z recyklovatelného konopného betonu

Česká kabina se zelenou střechou je postavena z recyklovatelného konopného betonu

Poté, co Ondez Konek žil mnoho let jako moderní nomád, realizoval svůj vysněný pokoj v dřevěném objektu o rozloze 20 000 metrů čtverečních v jihovýchodní České republice a rozhodl se usadit. Inspirován svou láskou k přírodě, Konshek vyrazil českou architektonickou firmu Ateliér Lina Bellovičová Při navrhování domu LO se v zemi zřídka používá ekologický dům se zelenou střechou, který zahrnuje nejen scenérii, ale je také postaven z konopného betonu.

Pokračujte ve čtení níže

Naše doporučená videa

Když architektka Lina Konsek požádala Bellovisovou, aby stavěla z konopného betonu – směsi konopných bloků a vápna s izolačními vlastnostmi, které se běžně používají pro stavbu beztížných výplňových stěn – věděla, že to bude výzva. Architekt, který jej použil jako stavební materiál, nebyl v České republice nikdy viděn. „První boje byly formovány cennou zkušeností a vášní pro jeho vlastnosti a historii,“ uvedla Bellovišová, která použila konopný beton na stěny domu LO. „Stavba z konopného betonu je snadná a umožňuje staviteli postavit si vlastní dům.“

Související: „Stěny konopí“ dodávají tomuto ekologickému domu v Izraeli teplo

Dekorace dřevěného jídelního stolu
Betonové skříňky kuchyňská linka obrácená ke skleněné stěně

Kromě usnadnění konstrukce má hempcrete také výhody sekvestrace uhlíku a izolace; Může být recyklován a je odolný vůči škůdcům, ohni a plísním. Architekt doplnil dům se zelenou střechou pro další izolaci.

Interiér koupelny Hempcrete s ponořenou vanou
Dřevěná terasa vedle domu z konopného betonu s velkou prosklenou stěnou

Kabina s dřevěným rámem, dokončená po dobu jednoho roku, má jednoduchý moderní design, který splývá s krajinou. Jednopodlažní byt má betonový základ s technickým vybavením, sklad, společenskou místnost a speciální místnost, kde si zákazník může pořídit své fotografie. V patře nahoře je otevřený obývací prostor, jídelna a kuchyň se dvěma ložnicemi a osvětleným prostorem se středem v koupelně. Celá terasa obklopená hlubokými převisy střechy obklopuje celý pokoj a hlavní obytný prostor je přístupný pomocí posuvných skleněných dveří, které vytvářejí rezervace.

READ  Česká republika se nezaměřila pouze na chorvatský „mozek“ Luka Modrič

+ Studio Lina Bellovisova

snímky Boys Planes

Konopný beton se skleněnou stěnou se otevírá ven z kabiny

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *