Reggae Girls zahajují Pohár národů proti Španělsku

Reggae Girls zahajují Pohár národů proti Španělsku

Reggae Girls z Jamajky zahájí Pohár národů v Austrálii 16. února proti jednomu z nejlepších ženských týmů světového fotbalu Španělsku. Poté budou hrát další dvě mocnosti; Česká republika, respektive Austrálie.

Fotbalová Austrálie dnes oznámila, že s podporou od vlády Nového Jižního Walesu prostřednictvím její hlavní agentury pro akce a cestovní ruch, Destination NSW, bude hostit Pohár čtyř národů se třemi čtyřhrami v Gosfordu, Sydney a Newcastlu.


Šestizápasový turnaj odstartuje na Central Coast Stadium v ​​Gosfordu ve čtvrtek 16. února sedmým nasazeným Španělskem FIFA proti Jamajce (44) následovaným Compancem Matildasem (12) proti České republice (27).


O tři dny později se turnaj přesune do Sydney, kde se Jamajka a Česká republika utkají na stadionu Compbank v Parramattě, po němž následuje těsné střetnutí mezi Compbank Matildas a Španělskem ve druhém dni zápasu v neděli 19. února .

MacDonald Jones Stadium v ​​Newcastlu bude ve středu 22. února hostit třetí den Poháru národů, kde se Česká republika střetne se Španělskem a Company Matildas se v posledním utkání soutěže střetne s Jamajkou.

Nejvýše umístěný národ po absolvování všech tří zápasových dnů bude 22. února v Newcastlu korunován vítězem Poháru národů.


Výkonný ředitel Football Australia James Johnson řekl, že je potěšen těmito příležitostmi pro australskou veřejnost zažít fotbal světové úrovně a povzbudit CommBank Matildas a fotbalové šampiony v období před kampaní FIFA Women’s World Cup.


„V roce 2022 jsme viděli sílu tahu Companc Matildas se zápasy v Townsville, Brisbane, Canbeře, Sydney, Gosfordu a Melbourne, které přilákaly přes 109 000 diváků, zatímco Companc Matildas nás zavedl do různých částí Austrálie,“ řekl Johnson.


„Únorový Pohár národů naváže na úspěch prvního turnaje v roce 2019 a pro fanoušky bude jednou z posledních příležitostí vidět CommBank Matildas na domácí půdě před zahájením Mistrovství světa ve fotbale žen 2023.

READ  Ruští hráči NHL umožňují hrát zápasy v České republice


„Pohár národů bude i nadále přinášet fotbal do regionálních regionů, přičemž Central Coast, Greater Sydney a El-Sayad nabízejí příležitost rozloučit se s Companc Matildas před Mistrovstvím světa ve fotbale žen a také ochutnat to nejlepší. očekávaný mezinárodní fotbalový festival v roce 2023.

Michael Ricketts, prezident Jamajské fotbalové asociace, věří, že turnaj je skvělou přípravou na mistrovství světa 2023.

„Zapojit se do těžkých zápasů, jako je tento na stadionech mistrovství světa před velkým publikem, pomůže připravit náš tým na výzvy červencového mistrovství světa. Atmosféra bude podobná té, kterou lze očekávat v létě, takže trenérský štáb budou moci posoudit kondici a mentalitu hráčů, kteří mají k dispozici. Jsme velmi rádi, že můžeme pozvat Jamajku na tento prestižní turnaj a očekáváme skvělé výkony,“ řekl Ricketts.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *