Hlídací psi skotu chovají tureckou hrdost

AP Photo: Psi na ochranu skotu chovají tureckou hrdost

3. března 2021 GMT

Sivas, Turecko (AP) – Již 30 let chová Hüseyin Yıldız mocné ovčácké psy v centrální anatolské provincii Sivas v Turecku, kde žijí kly Kangal, které střeží hospodářská zvířata a jsou pro zemi zdrojem hrdosti.

Zvířecí plemeno, které Turecko považuje za svého národního psa, však bojuje o mezinárodní uznání. Kennel Club ve Velké Británii uvádí psy tureckých kangalů jako odlišné plemeno identifikované podle jejich temného čenichu a uší. Jinde v západním světě jsou Kangals stále uvedeny s podobnými plemeny z regionu jako Anatolian Shepherd Dogs.

Jejich původ v kangalské oblasti Sivas se údajně datuje tisíce let, ačkoli konkrétních důkazů je málo. Yildiz, 50 let, popisuje stádo, které nabízelo stádo, jako „Anatolian Lions“.

„Pes Kangal je starodávné anatolské dědictví,“ řekl agentuře Associated Press. „Je rychlý, rychlý, hbitý, hbitý, silný a inteligentní. Zároveň má vlčí vzhled, který jej odlišuje od ostatních plemen psů.“

Kompletní pokrytí: Fotografování

Zatímco stvoření s velkými lebkami a krátkými chlupy se většinou používají k ochraně stád dobytka, Yildiz říká, že se také používají k osobní ochraně – je známo, že Kangals mají jeden z nejsilnějších kousnutí jakéhokoli psa.

Na své farmě 450 kilometrů východně od tureckého hlavního města Ankary Yildiz říká, že po celou dobu chová psy odděleně, protože budou bojovat navzájem na život a na smrt.

V současné době má na farmě 67 plemenných psů Kangal Shepherd, ale Yildiz říká, že za tři desetiletí vychoval více než 500 psů a většinu z nich prodal. Daroval také psy turecké policii a armádě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *