Online vydání 3DS a Wii U končí „začátkem dubna“ 2024

Online vydání 3DS a Wii U končí „začátkem dubna“ 2024
Obrázek: Damian McFerran/Nintendo Life

V dlouho očekávané zprávě Nintendo oznámilo, že ukončí „online hraní a další funkce“, které využívají online konektivitu pro 3DS i Wii U „začátkem dubna“ 2024. Zde je oficiální potvrzení:

Nintendo: „Začátkem dubna 2024 skončí online hraní a další funkce, které využívají online konektivitu pro software Nintendo 3DS a Wii U. To zahrnuje také online kooperativní hraní, online hodnocení a distribuci dat.“

V tuto chvíli opět není stanoveno žádné datum, je pouze „začátek dubna“, takže do té doby udělejte (nebo hrajte), co potřebujete. Nintendo oznámí konkrétní datum a čas ukončení „později“, ale také zmíní, jak mohou být služby ukončeny „dříve, než bylo plánováno“:

„Upozorňujeme, že pokud dojde k události, která by ztížila pokračování online služeb pro Nintendo 3DS a Wii U Software, možná budeme muset ukončit služby dříve, než bylo plánováno.“

Nintendo má na svých stránkách podpory FAQ, kde najdete odpovědi na některé základní otázky. A všimněte si jak Pokémon banka pro 3DS bude stále k dispozici i po ukončení jiných online služeb, i když i to může skončit „někdy v budoucnu“. Pokud jde o online služby pro software od „jiných“ vydavatelů, budou existovat také „některé výjimky“.

Samostatná stránka podpory uvádí, jak Nintendo Badge Arcade zobrazí „chybovou obrazovku při spuštění“ a po ukončení online služeb nebude možné umístit odznaky do krabice s odznaky.

Přestože online hraní a další funkce skončí, uživatelé 3DS a Wii U si budou moci v „dohledné budoucnosti“ stále stahovat aktualizační data a znovu stahovat zakoupený software a stahovatelný obsah (DLC) z eShopu. Zatímco 3DS StreetPass zůstane k dispozici, podpora SpotPass skončí.

V březnu tohoto roku Nintendo oficiálně uzavřelo své 3DS a Wii U eShopy, kde nákupy „již nebyly možné“. Opět si stále můžete znovu stáhnout všechny zakoupené hry a DLC.

READ  Bungie Makes Destiny 2 Digital Fashion Magazine

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *