Neeraj Chopra odhaluje alternativní kariérní cestu, kterou by se v životě vydal

Neeraj Chopra odhaluje alternativní kariérní cestu, kterou by se v životě vydal


Bengaluru


Indický mistr světa a olympijský vítěz v hodu oštěpem Neeraj Chopra odpověděl na některé zajímavé otázky o jeho životě, od jeho oblíbeného sportovního filmu až po to, jaký by byl, kdyby nebyl sportovec.

Oštěpařská hvězda byla v Bengaluru, aby promluvila na konferenci vedoucích představitelů Royal Innovation Lab Bangalore (RCB) v Indii. Na akci hrál rychlou hru.

Na první věc, která ho napadne, když vidí Bengaluru, Neeraj řekl: „Trénoval jsem zde v sezóně 2016-17, pamatuji si to. Bylo to opravdu dobré.“

Neeraj řekl, že pokud jde o hraní kriketu, umí dobře odpalovat i bowling, i když raději cvičí styl bowlingu bhatta (házení).

„Umím dobře odpalovat. Můžu také mísit dobré koule bhatta, když mě o to požádám,“ řekl Neeraj.

Neeraj řekl, že jeho vzorem je oštěpař Jan Železný, který má světový rekord v poli. Je to atlet z České republiky, který drží rekord v nejlepším mužském hodu oštěpem na vzdálenost 98,48 metru. Je také světovým a olympijským vítězem.

Když byl Neeraj dotázán na jeho oblíbený sportovní film, odpověděl: „Bhaag Milkha Bhaag.“ Film je inspirován životem legendární indické atletky Milkha Singh a byl uveden do kin v roce 2013.

O tom, jaký by byl, kdyby nebyl sportovec, Neeraj řekl: „Moc rád fotím. Rád fotím, ať jdu kamkoli.“

Když byl požádán, aby jmenoval nejstylovější hráče kriketu, Neeraj řekl: „Shreyas Iyer, hodně miluje sportovní oblečení a boty. Shubman Gill a Virat Kohli jsou také styloví.“

Tento rok byl pro Neeraje nezapomenutelný.

Neeraj splnil očekávání a získal zlatou medaili na Asijských hrách a krajan Kishore Kumar Jena získal stříbro, když indičtí atleti předvedli 4. října na olympijském stadionu v Hangzhou nabitý výkon. Neeraj obhájil titul a psal historii na kontinentální akci.

READ  Chorvatská policie vyřeší záhadu ženy bez paměti na skále | Chorvatsko

„Golden boy“ Neeraj také získal historicky první zlatou medaili Indie na mistrovství světa v atletice, které se konalo loni v srpnu v Budapešti. Neeraj při druhém pokusu zaznamenal svůj nejlepší hod 88,17 metru a svůj náskok si udržel až do konce a získal zlatou medaili v Budapešti.

Se zlatou medailí na Asijských hrách, olympijských hrách, hrách Commonwealthu, mistrovství světa v atletice a titulu v Diamantové lize získala Chopra v tomto sportu všechna významná ocenění. Svou vytrvalostí a žízní po zlatě dal nevídaný příklad.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *