Rakousko, Slovinsko a Česká republika upřednostňují Severní Makedonii v Evropské unii

Skopje, Severní Makedonie (AP) – Ministři zahraničí Rakouska, České republiky a Slovinska v sobotu jednomyslně podpořili zahájení členských rozhovorů s Evropskou unií s tím, že dvoustranné otázky by neměly bránit rozšiřování EU s EU. .

Alexander Shalenberg z Rakouska, Jacob Gulhanek z České republiky a Anse Locker ze Slovinska přijeli v červnu do Skopje, hlavního města severní Makedonie, aby podpořili přístupové rozhovory s EU. Všechny tři plány na návštěvu Albánie, která se chce připojit k Evropské unii, jsou v neděli.

Bulharsko loni odmítlo ratifikovat rámec pro jednání o členství v EU pro severní Makedonii, což mu bránilo v oficiálním zahájení jednání o členství se svými menšími balkánskými sousedy.

Bulharsko si přeje, aby Severní Makedonie formálně uznala bulharské kořeny ve svém jazyce a byla považována za bulharské antorétorické umění. Vláda ve Skopje tvrdí, že makedonská identita a jazyk nejsou diskutovány.

Po setkání s úředníky EU Bulharsko v pátek znovu rozhodlo o změně svého veta.

Gulhanek z České republiky uvedl, že je „nerozumné“, aby členský stát EU podmínil proces expanze bilaterálním sporem.

„Je to důležitá doba a nemůžeme si dovolit uvíznout v takových požadavcích,“ řekl.

Severní Makedonie požádala o členství v EU v roce 2004 a od Evropské komise získala pozitivní hodnocení o rok později. Vedoucí představitelé EU se dohodli na formálních přístupových rozhovorech s Albánií a severní Makedonií, které byly přejmenovány na Severní Makedonii po téměř třicetiletém sporu se sousedním Řeckem o jméno Skopje.

Západní Balkán je v různých fázích rozhovorů o členství v EU. Srbsko a Černá Hora již začaly vyjednávat o některých kapitolách svých dohod o členství. Kosovo a Bosna podepsaly dohodu o potvrzení a dohodu o unii, což je pro členské státy prvním krokem.

Copyright © 2021. Všechna práva vyhrazena. Tato webová stránka není určena pro uživatele v rámci Evropského hospodářského prostoru.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *