Návštěvníci sesterského města dostanou velkou prohlídku | Zprávy

Starosta a delegáti z sesterského města Owensboro, Olomouc, Česká republika tento týden navštívili Owensboro a udělali si čas na prohlídku města a dozvěděli se o kulturních a politických rozdílech mezi těmito dvěma městy.

Olomouc, Morava, Česká republika a Owensboro se staly sesterskými městy v roce 1994. Vztahy vyrostly z prvního kontaktu navázaného v roce 1993 na Mezinárodní konferenci sesterských měst, která se konala v Houstonu v Texasu.

Poté, v roce 2005, v návaznosti na současný vztah Sister City k Olomouci, vyrostla myšlenka rozšířit potenciál vztahu. Green River District Development District (GRADD), který představuje sedm okresů v západním Kentucky a okres Olomouc Kraj na střední Moravě s 13 okresy, dosáhl dohody, že se stane sesterskými okresy pod Sister Cities International.

Návštěva má podle primátora Olomouce Miroslava Apánka připomenout 30 let spolupráce obou měst.

„Velmi si vážíme našeho programu,“ řekl, „že komunistický režim před 30 lety pozastavil svou vládu a Owensboro bylo jedním z prvních západních měst, které nás přivítalo v demokratickém světě.“ „Tím, že jsme tady, myslím, že dáváme najevo, že tuto spolupráci podporujeme.“

Starosta Owensboro Tom Watson řekl, že návštěva byla „velmi milá výměna“.

Skupina podle něj objížděla město nepřetržitě a obě strany se toho od sebe hodně naučily. Řekl, že delegát z olomoucké strany dokázal udělat nějaké mandolíny v Bluegrass Museum and Hall of Fame.

Abanek řekl, že díky přivítání obyvatel Owensboro a komunitních vůdců se cítili jako druhá rodina.

Řekl, že olomoucké sbírky byly vystaveny na nejlepších místech v Owensboro, včetně Bluegrass Museum, Hall of Fame, Green River Distilling Company, Hill View Farms, City Hall, RiverPark Center a Western Kentucky Botanical Gardens, pro další návštěvy infrastruktury, jako např. Úpravna vody OMU, hasičská zbrojnice a dokonce i mnoho místních restaurací.

READ  Inflační diskuse zasahuje rozvíjející se trhy, protože Pimco podporuje hospodářské oživení

„Chtěl bych pochválit Owensboro za moudrost, kterou investovali do rozvoje města v posledních 10 letech,“ řekl Obink. „Myslím, že Owensboro se stalo ještě cennější destinací.“

Abánek řekl, že skupina se během jejich návštěvy hodně naučila, včetně informací o ekonomice, o fungování systému zdravotní péče ao nemovitostech, a že mezi oběma městy existují určité podobnosti, i když existuje mnoho sportovních rozdílů.

„Zjistili jsme, že je zajímavé, že naše země a města mají také podobnosti s naší složitou vojenskou a kulturní historií,“ řekl. „Spor o sochu Konfederace v soudní budově je připomínkou našich historických památek. V našem případě jsou to sochy znázorňující, jak nás Sověti pomohli osvobodit ve druhé světové válce. Ale nyní je vidíme jako agresory útočící na Ukrajinu.“

Kristi Netherton, [email protected], 270-691-7360

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.