Hilda Bassi: Nigerijská šéfkuchařka potvrdila, že je novou světovou rekordmankou v nejdelším kulinářském maratonu


Lagos, Nigérie
CNN

Nigerijská šéfkuchařka Hilda Effiong BassiVýbor pro Guinnessovy světové rekordy (GWR) v úterý oznámil, že Hilda Bacci, nejznámější na sociálních sítích, je novou světovou rekordmankou v nejdelším kulinářském maratonu.

Rekord byl potvrzen téměř měsíc poté, co GWR zkontrolovala záběry z Kokathonu, které trvaly čtyři dny.

Jeden z arbitrů známý jako Mark V video Zveřejněno v úterý na oficiálním twitterovém účtu Guinessovy knihy rekordů.

Šestadvacetiletý mladík vařil v provizorní kuchyni čtyři dny, od čtvrtka 11. května do pondělí 15. května, a chrlil téměř 100 misek jídla, GWR uvedl na svém webu.

„Když jsem to zjistila, plakala jsem, modlila se a křičela,“ řekla Pacey CNN poté, co se dozvěděla o jejím rekordním úspěchu.

Pak jsem zavolal mámě a ještě jsme plakali. Jsem velmi rád. Všechno a všechna ta dřina stála za to. Řekl jsem, že se chci stát rekordmanem a teď jsem. To je pro všechny členy mého týmu a za všechnu tvrdou práci,“ dodal Pasi.

Přestože Bassey vařila 100 hodin, byla podle Výboru světových rekordů potrestána za chybu v naplánovaných dobách odpočinku.

Soudce řekl: „Došlo k chybě v úsudku, pokud jde o Hildiny odpočinek, což znamená, že nemůžeme poskytnout údajných 100 hodin.“

Indický šéfkuchař Lata Tondon, dříve držitel titulu nejdelšího vaření, v roce 2019 vařil 87 hodin a 45 minut.

Organizace uvedla, že Basseyin pokus o rekord z ní udělal hvězdu a byl tak populární, že na dva dny narušila web GWR, „kvůli obrovskému objemu provozu, který jsme obdrželi od její legie věrných fanoušků“.

„Rád bych také poděkoval Nigerijcům. Jsou tak úžasní. Podpora byla tak skvělá. Dokázali jsme něco opravdu úžasného,“ řekl Bassi.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *