FIBA BASKETBALL WORLD CUP: Tým USA dominuje České republice v úvodním zápase

FIBA BASKETBALL WORLD CUP: Tým USA dominuje České republice v úvodním zápase

Tým USA vyhrál svůj první zápas mistrovství světa FIBA ​​nad Českou republikou. (Hector Retamal/AFP/Getty Images)

Tým USA nastartoval na Světovém poháru FIBA, který v neděli naprosto suverénně potřeboval, nad Českou republikou.

Díky efektivní střelbě a žádným faulům Američanky v první čtvrtině zaostávaly necelé tři minuty, než se rychle dostaly do vedení a vyhrály v Šanghaji 88:67.

Donovan Mitchell vedl s 16 body při střelbě 7 z 11, včetně střelby 2 ze 4 zpoza oblouku. Harrison Barnes zaznamenal 14 bodů a Kemba Walker přidal 13 bodů při střelbě ze 75 procent.

Útok týmu USA byl vyrovnaný, skóroval každý hráč kromě Masona Plumleeho. Mitchell a Marcus Smart byli jediní hráči, kteří zůstali na hřišti déle než 20 minut a 10 z nich odehrálo alespoň 10 minut.

Celkově Američané stříleli 49,3 procenta z pole a 38,5 procenta ze tří. Jedna chyba je, že se dostali k lajně jen šestkrát, ale přežili s poměrem asistencí k obratu 17:7.

V týmu České republiky je pouze jeden hráč NBA, nový strážce Chicaga Bulls Tomáš Satoranski, a jejich relativní slabost se ukázala. Dopustili se 15 střídání za pouhých 17 asistencí, a i když se dostali k čáře trestného hodu, nedokázali proměnit (7 na 14).

To nijak nesnižuje defenzivní výkon týmu USA se šesti bloky a šesti krádežemi. Udrželi Čechy na 40,6 procenta střelby, včetně 39,1 procenta zevnitř oblouku.

Tým Spojených států odehraje svůj další zápas proti Turecku 3. září a poté 5. září uzavře první skupinovou fázi proti Japonsku.

Více od Yahoo Sports:

READ  Německo vede medailovou tabulku na mistrovství Evropy ve střelbě na 25/50 m

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *