Novozélandská premiérka Ardernová zabila svého rivala na horkém mikrofonu

WELLINGTON, Nový Zéland (AP) – Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová byla v úterý zachycena nahřátým mikrofonem, jak používá klišé proti konkurenčnímu politikovi ve vzácném chybném kroku u lídra známého svými debatními schopnostmi a klidnými, odměřenými odpověďmi.

Po pěti letech ve funkci premiérky čeká Ardern tvrdá předvolební kampaň v roce 2023. Její liberální labouristická strana byla před dvěma lety znovuzvolena v drtivém sesuvu historických rozměrů, ale nedávné průzkumy ji posunuly za její konzervativní rivaly.

Komentář přišel poté, co zákonodárce David Seymour, který vede liberální stranu ACT, krmil Ardernovou během grilování v parlamentu asi sedm minut otázkami o rekordu její vlády, což umožnilo temperamentní debatu mezi soupeřícími stranami.

Ardernová seděla vedle svého zástupce Granta Robertsona a poté, co se posadila, řekla něco jako: „Je to arogantní herec ———“. Její slova jsou sotva slyšet v parlamentní televizi, ale jsou snímána v pozadí jejím stolním mikrofonem, když mluví předseda Sněmovny reprezentantů Adrien Rorawi.

Ardernova kancelář uvedla, že se Seymourovi za komentář omluvila. Když Associated Press požádala o vysvětlení, Ardernova kancelář nic nenamítala. V rozhovoru pro Associated Press Seymour řekla, že tato slova použila.

„Byl jsem úplně šokován a ohromen jejím používáním jazyka,“ řekl Seymour. „S Jacindou je tak mimo, že ji osobně znám 11 let.“

Bylo to podle něj ironické, protože jeho otázka na premiérku zněla, zda jako lídr uznala chybu a pak ji napravila. „A nemohla uvést jediný příklad, když přiznala, že se mýlila, a omluvila se,“ řekl Seymour.

Seymour řekla, že Ardernová ve svém dopise napsala, že se „omlouvá, neměla to komentovat, a jak řekla její matka, pokud nemáte nic hezkého, co říct, neříkejte to.“

Seymour, který řekl, že velmi obdivoval některé z Ardernových politických schopností, řekl, že Ardernové odepsal, že jí poděkoval za její omluvu a popřál jí hodně štěstí k narozeninám.

READ  Novináři se na tiskové konferenci NATO zeptali Bidena na Putina a Republikánskou stranu a vyhnuli se zmínce o Číně

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *